Na południu kraju pięknie i górzyście – niezapomniane wakacje w Kotlinie Kłodzkiej

Na południu kraju mamy to nie tylko skaliste góry Tatr i może mniej pokaźne, ale też przyciągające góry Bieszczadów i Sudetów. Przygraniczną „inność” gwarantuje nam Kotlina Kłodzka, uzdrowiskowa perła jeśli chodzi o ten fragment Polski. I jeden z najcieplejszych rejonów kraju.

Morze, plaża

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rozważasz wyprawę na kilka dni w te okolice o charakterze uzdrowiskowym dobrze trafiłeś. Rejon bogaty jest w kilka wód uzdrowiskowych i ponad dwadzieścia sanatoriów. Historyczne dusze z pewnością znajdą tutaj swój kącik – pobliskie okolice granicy polsko-czeskiej są bogate w ciekawą historię. W poszukiwaniu jej pamiątek odwiedzimy okoliczne twierdze, kościoły i wieże rycerskie. Warto pamiętać, że rejon przez wieki nie należał do naszego państwa, co może zszokować wielu turystów słuchających wywodu przewodnika.

Nie ma tu dużych ośrodków fabrycznych i miast co powoduje, rejon jest całkowicie nieskażony. Który swoją naturalnością wręcz prosi się o masowe najazdy turystów. Rejon Kotliny, otoczony zewsząd pasmami i szczytami gór, przyciągnie turystów ze słabszą kondycją, dla których wyprawy na kilkusetmetrowe przewyższenia to za wysokie progi. Tutaj także oni będą mieli okazję złapać więcej czystego powietrza, z rejonu otulonego górami nie tylko między granicami.

A zatem, pozostaje jedynie poszukać odpowiedniej i dobrze strategicznie położonej miejscowości-kurortu, żeby w miarę sprawnie ustalić noclegi Kotlina Kłodzka i można przybywać! Noclegi w rejonie zagwarantują nam ośrodki o różnorodnym stopniu komfortu, od hotelów i pensjonatów kilkugwiazdkowych, przez kwatery prywatne po agroturystyczne gospodarstwa i kempingi. Żyć nie umierać, tylko wybierać! Informacje turystyczne i pomoc z internetu nakierują nas na największe atrakcje w pobliżu. Przy decydowaniu się na wakacyjne lokum powinno się „przymierzyć” listę atrakcji w kontekście dobrania lokum. Dzięki temu same dojazdy nie zajmą tyle czasu, co niewątpliwie przełoży się na stan zawartości portfela. Dla większości turystów, którzy przybywają na wakacje kostaryka wakacje właśnie w sezonie (gdy stawki windują istotnie w górę), kilka stówek zaoszczędzone na domkach będzie sporą oszczędnością.