Z jakiego powodu warto wybrać wakacje na Mazurach?

Z roku na rok coraz większy procent Polaków wybiera wakacje poza granicami naszego pięknego kraju. Istnieje jednak jedno powiedzenie, które idzie tak: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, lecz warto postawić sobie pytanie czemu wolimy wyjeżdżać z kraju zamiast zostać w Polsce? Czy dobra znajomość większości regionów naszego państwa sprawia, że szukamy czegoś innego? Prawdopodobnie nie. Czy przyjaciele podpowiedzieli nam, że w Chorwacji jest tak bajecznie, że w bieżącym roku trzeba wybrać się właśnie tam? Być może.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
A może niektóre regiony w naszym kraju są zbyt mało zareklamowane? To także wydaje się być możliwe. I tak też pewnie jest w przypadku Mazur – regionu geograficzno-kulturowego znajdującego się w północno-wschodniej części naszego kraju. Każdy z nas wie raczej o tym miejscu lecz albo nie było sposobności aby się tam wybrać, albo wybrało się zaledwie kilka razy. Zamiast Mazur wolimy wyjazdy za granicę, ewentualnie wyjeżdżamy nad Bałtyk lub w góry, a czasem nawet wybieramy pozostanie w mieszkaniach. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (niezywkła oferta domków letniskowych na Mazurach) nieco lepiej się wypromowały i zachęciły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może stać się przeżyciem niezastąpionym.

Mówi się, że kiedy pojedziesz na Mazury raz, będziesz pragnął wracać tam każdego roku. Określenie to powstało pewnie za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły ci się standardowe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wypożycz żaglówkę i przemierzaj liczne jeziora regionu mazurskiego. Niesamowite widoki i bardzo czyste powietrze w tym niemal całkowicie nietkniętym przez człowieka miejscu pomagają zapomnieć o szarej codzienności i wszystkich kłopotach, które zostawiłeś daleko za tobą. W wielu miejscach istnieje możliwość łowienia ryb, a złapane można samemu przyrządzić i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie musisz nawet opuszczać łodzi ponieważ można przez kilka dni pływać bez przerwy i cieszyć się z każdej chwili obcowania z naturą. Kiedy już będzie trzeba zejść na ląd aby uzupełnić zapasy… cóż, nie warto zmarnować ani jednej chwili lecz jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i popłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Odpoczynek w takim miejscu ukoi nerwy każdego przemęczonego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pomoże zapomnieć o całym świecie przez cały czas pobytu na urlopie (W sytuacji gdy poszukujesz oferty na wypoczynek sprawdź grecja wakacje coraltravel) na Mazurach.
Tags:  ,