Niewielkie, ale istotne składniki identyfikacji wizerunkowej każdej firmy

Prowadząc swoją działalność musimy zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest ułatwienie klientowi trafienia do nas. Realizując wielkie reklamy, lub działania w social media nie możemy zapominać o drobnych, lecz nie mniej znaczących elementach.

kadr - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnęlibyśmy w tym artykule omówić pokrótce funkcję, jaką odgrywają wszelkiego rodzaju tablice informujące.

Po pierwsze są to szyldy firmowe, które stanowią istotny element wizerunkowy każdej instytucji. To dobry sposób na oznakowanie naszej palcówki – DrukXL. Składają się na wizytówkę firmy, dlatego muszą być zaprojektowane i wyprodukowane starannie. Mogą być płaskie lub przestrzenne. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów. Bardzo gustowne są szyldy grawerowane czy wytapiane ze szkła. Istotne jest też mocowanie. W zależności od powyżej wspomnianych parametrów mogą bardzo różnić się ceną. W przypadku tablic z wydrukiem umieszczanych na zewnątrz budynku, muszą one być zabezpieczone przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Szyldy firmowe mogą być też podświetlane, wyglądają wtedy atrakcyjniej oraz są bardziej widoczne po ciemku. Takie szyldy reklamowe podświetla się zewnętrznym światłem, które również dobrze jest odpowiednio zaprojektować. Nie powinniśmy zapominać, że w wielu miejscowościach może to podlegać regulacjom konserwatora zabytków. Z zabytkową architekturą doskonale współgrają szyldy kute.

Zależnie od rodzaju działalności trzeba wybrać inny styl, bo inaczej musi prezentować się tabliczka kancelarii prawniczej niż sklepu zabawkowego.

panorama - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie firma musi też mieć tabliczki na drzwi. Ich rolą jest oznakowanie poszczególnych pomieszczeń w biurze, też działów, lub całej siedziby na przykład w biurowcu. Chodzi o to, aby klient bez trudu znalazł właściwe miejsce.

Czy kolekcjonujesz informacje w odniesieniu do studiowanego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w omówieniu. Ono też okaże się dla Ciebie ekscytujące!

Muszą być wytworzone z materiałów trwałych. Ważne, aby one też były częścią identyfikacji wizualnej firmy. Przeważnie wykonawca oferuje dowolny wymiar. Nowoczesne technologie wykonania umożliwiają osiągnięcie interesujących wizualnych efektów, nawet kiedy wykorzystane są tak zwyczajne materiały jak PCW czy pleksja. Tabliczki na drzwi, choć są z pozoru drobnym elementem, muszą być wykonane precyzyjnie i z dbałością o detale. Zobacz więcej na: internetowa DrukXL.

Wiele firm oferuje tworzenie szyldów. Jak w każdym wypadku, dobrze jest wybrać taką, jaka zrealizuje zamówienie prawidłowo, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a do tego w jak najkorzystniejszej cenie.