O jakich kwestiach pamiętać decydując się na pościel dla dziecka? Jaka powinna być? Jakiego typu rozmiar kupić?

Może niekiedy ciężko w to uwierzyć, lecz aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki potrafią przesypiać prawie całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniej snu potrzebuje.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie tylko chodzi o to, jak długo śpimy, lecz również na czym i pod czym śpi nasze dziecko. Decydując się więc na łóżeczko dla dziecka należy również pamiętać o dobraniu właściwej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc powinna być pościel dla dzieci? To jak wiadomo jest zależne od wieku, bo dla dzieci od 0 do 5 lat polecana jest kołderka 100 na 135 i dodatkowo poduszka zaś 40 na 60 cm pościele dziecięce. Powinniśmy wiedzieć, że w sprzedaży jest też dostępna pościel o rozmiarze 90×120, to jednakowoż standardem w Polsce jest w sumie pościel do łóżka 100×135. Taka pościel po prostu będzie bardziej praktyczna, lepiej dopasowana.
Spod większej kołderki dziecku będzie dość ciężko się wydostać, co jest na pewno zaletą w przypadku tego typu produktów dla najmłodszych . Dla starszaków, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najbardziej odpowiednia kołdra to wielkość od 140×200 oraz poduszka 70×80 cm. Pościel dla starszaków jest dobra do łóżek o rozmiarze 140×200 oraz 90×200 centymetrów. Dla dzieci, jakie mają ponad dziesięć lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160×200 plus do tego dwie poduszki o wielkości 70×80 centymetrów.
Tego rodzaju zestaw pościel będzie najlepszy do łóżka, które wynosi od 160 do 200 centymetrów.

Jak będziemy to mieć na uwadze, to można być pewnym, że pościel będzie bardzo wygodna, idealnie pasowała do rozmiaru łóżka.

Zainteresowała Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (http://kesbet.pl/produkty/slupki-parkingowe-betonowe/), która również przedstawia tego typu teksty. To z pewnością da Ci do myślenia!

Warto również pamiętać, żeby była bardzo jakościowa, bo dzięki temu będzie trwała oraz jak najbardziej wygodna.