Opieka nad leżącym w domu

Wylew, udar, stwardnienie rozsiane, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera – lista chorób, które mogą skazać bliską osobę na parotygodniowe, a nawet paroletnie przebywanie w posłaniu jest długa.
W jaki sposób zaaranżować opiekę nad chorym, ażeby nie była udręką? Jak wyekwipować domek, ażeby nie był więzieniem? Jak pielęgnować pacjenta, aby nie zaszkodzić mu? Opieka nad chorym długotrwale zatrzymanym w pozycji leżącej to nie lada wyzwanie dla krewnych.

podczas grania

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Nastręcza nie jedynie określonej wiedzy (dla przykładu o zasadach higieny, dozowaniu medykamentów), ale również empatii, czułości, wytrwałości, wytrzymałości fizycznej oraz – często – całkowitej reorganizacji życia. Bardzo wiele rodzin stawia na opiekę nad chorym w domku. Nadzwyczaj ważne jest wtenczas, ażeby obowiązek ów nie spoczywał na barkach jednej osoby, ażeby w przeciągu dnia (oraz nocy – kiedy to potrzebne) zastępować się przy chorym.na tej witrynie silment silmentPotrzebny w tym jest grafik „dyżurów” z przytoczeniem czynności, jakie powinniśmy zrealizować o danej porze. To najlepszy sposób, aby w skomplikowanych okolicznościach uchować minimum niezależności, zaś pacjent nie miał poczucia, iż jest zbytnim ciężarem.

Odkryj następne podobne bardzo użyteczne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tu oraz poznaj więcej w serwisie pokrycia dachowe przezroczyste.

Z całą pewnością przydadzą się poduszki przeciwodleżynowe które możesz zakupić w specjalistycznym sklepie.

programy

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zdecydowałeś się na to, ażeby opiekować się chorym leżącym w domku, to szczegółowe informacje, w jaki sposób to robić, by nie wyrządzić krzywdy jemu ani sobie, otrzymasz u lekarza prowadzącego, jaki kieruje kuracją, bądź u lekarza rodzinnego jak też pielęgniarzy z rejonowej lecznicy.
Jeśli chory może wstawać z łóżka i poruszać się po domu, może być nieodzowny zakup odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, dla przykładu kule, podkłady przeciwodleżynowe – (więcej ciekawostek).
Tags:  , , , ,