Podróżuj rowerem

Znamy naprawdę wiele przyczyn, dla których opłaca się zostawić samochód w garażu i wsiąść na rower. Omawiamy najlepsze z nich, by i ciebie, czytelniku, skłonić do tej zmiany na lepsze. Zapraszamy do lektury.

Porządny rower jest tani. Na rozsądny samochód należy wydać kilkadziesiąt PLN, na dwa kółka z najwyższej półki przeznaczysz maksimum dwa tysiące PLN. Atrakcyjne oferty sprzedaży rowerów w mieście stołecznym odszukasz, kiedy do wyszukiwarki internetowej wkleisz słowa „rowery Warszawa”.

Używanie roweru jest taniutkie. Z pewnością kojarzysz, jak bardzo kosztowny jest w Polsce litr bezołowiowej. Na pewno też wiesz, jak wiele benzyny wlewa się, poruszając się po mieście. A z rowerem nie ma takiego kłopotu. Naczelnym napędem są twoje muskuły, co wiedzie do innej, niesłychanie istotnej zalety dwóch kółek.

Rower to okazja, by stworzyć sobie formę i pozbyć się kilku złogów tłuszczu. O ile będziesz każdego dnia rowerem dojeżdżał do roboty, na pewno po paru tygodniu zauważysz, że ubrania stają się coraz luźniejsze. Oprócz tego systematyczne pedałowanie zbawiennie oddziałuje na układ krążenia – osoby w formie rzadziej zapadają na groźne schorzenia serca.

Rowerem dojedziesz generalnie wszędzie. Auto posiada spore ograniczenie – porusza się tylko po utwardzonych powierzchniach. Znamy również miejsca, do których nie można wjeżdżać autem, więc rower staje się idealnym wyjściem.

Żeby ukryć swój rower, nie musisz trzymać rozległego garażu, za który trzeba co miesiąc opłacać czynsz. Rower mo?Rower (samoobsługowa stacja naprawy rowerów ibombo)zanieść do piwnicy albo postawić na balkon – to niesamowicie niekłopotliwa rzecz!

Praktyczne akcesoria rowerowe, takie jak np. dynamo czy błotnik, są tanie. W czasie eksploatacji roweru nie utopisz tyle gotówki, co przy codziennej jeździe samochodem. Na dodatek swój rower możesz ulepszać, nabywając tanie akcesoria rowerowe.