Czy warto zamienić drewnianą stolnicę na stolnice z silikonu?

Nowoczesna stolnica z silikonu jest znacznie wygodniejsza od tradycyjnej stolnicy z drewna. Doskonale sprawdza się do zagniatania, wyrabiania i wałkowania ciasta, ale można jej również używać do pieczenia.

image - buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Silikonowe stolnice upraszczają przyrządzanie ciasteczek, pierogów, makaronu i pizzy. Są bardzo praktyczne i stanowią doskonałe stanowisko pracy. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą więcej męczyć się przy używaniu ciężkiej stolnicy z drewna, mają dosyć przyklejania oraz skrobania ciasta. Silikonowe stolnice dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach. Producenci proponują też maty (zobacz: maty dielektryczne) silikonowe z interesującymi wzorami. Użytkownicy mat silikonowych doceniają je za liczne korzyści – nie zajmują wiele miejsca, są wyjątkowo lekkie, nie przywierają, ułatwiają wałkowanie i umożliwiają pieczenie. Silikonowe maty są łatwe w myciu, ciasto nie przywiera tak jak w przypadku stolnic wykonanych z drewna. Stolnica silikonowa stolnica silikonowa zazwyczaj umożliwia również mycie w zmywarce. Silikonowa mata rozłożona pod deską do krojenia sprawi, że deska nie będzie się ślizgała po blacie. Producenci często dołączają do stolnicy silikonowej plastikowy nożyk do ciasta. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie wałkowanie ciasta, warto dokupić silikonowy wałek.
Kupując silikonową stolnicę powinno się sprawdzić jaka jest maksymalna temperatura pieczenia w piekarniku, czy jest możliwość mycia w zmywarce, czy nie pochłania zapachu potraw (często jest to napisana na opakowaniu) i czy nie jest zbyt cienka (tak by się nie rolowała i nie zawijała). Silikonowa stolnica znacznie upraszcza prace w kuchni i można ją kupić już za około 30zł – fabrykaform.pl!