Jakie to momenty, dzięki którym możemy choć na chwilkę uciec od rzeczywistości? Czy takie istnieją?

Czy istnieje przepustka do bardziej pozytywnego świata, chociażby na chwilę? Na pewno nie, chociaż jest to zależne, jak będziemy to definiować. Jeśli ktoś wierzy w magię, to być może zastanowi się, że jednak takie coś ma miejsce, inni – bardziej przyziemni – skupią się na rzeczywistości i znajdą własne miejsca, w których można przenieść się w centrum pewnego zdarzenia. Tak naprawdę jesteśmy w stanie sobie zapewnić wiele takich doznań, a recepta na to jest niezwykle prosta.

mecz siatkówki

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, iż nie istnieje jedna realność, to oznacza, iż każdy z nas postrzega inaczej. Dotyczy to wielu dziedzin. Co ciekawe, wielu z nas rozróżnia różne stany, jakich doświadczamy każdego dnia. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że w pracy, domu, na spacerze czy w sklepie zachowujemy się różnie, a nawet ten stan akceptuje nasz mózg. Jeśli tym sposobem do tego podejdziemy to możemy być pewni, iż więcej będziemy korzystać z życia. Czemu?

No jakby wszystko akceptować na takim samym poziomie radości czy raczej obojętności, to troszkę nudno by się stało. Jedni nazwą to stoickim spokojem, pozostali znużeniem. Nie jest ważne jednak, jak wyglądają Twoje motywacje, najważniejsze, iż zawsze coś się w tym momencie dzieje. Popatrz na przykład na sytuacje, zakupujesz bilet na mecz, jak wygląda twoja reakcja? Wiadomym jest, jest zależne to od tego, czy jesteś wiernym kibicem czy raczej robisz to z ciekawości. Niemniej, jak już będziesz na wydarzeniu sportowym łatwo dasz się ponieść atmosferze. Wiadomym jest, iż to też zależne od meczu i ludzi, którzy będą cię otaczać.

bilety

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednim, pozytywnym przykładem będą na przykład mecze reprezentacji polskich siatkarzy. Atmosfera jest tam niezwykle wspaniała, że nawet najmocniej znudzony życiem osobnik da się porwać takiej atmosferze.

Niektórzy wiedzą natomiast, iż jak kupujemy bilet na mecz siatkarzy to jakbyśmy kupowali bilet na bardzo ekscytujące wakacje. W takim sensie są sytuacje, w jakich wcale nie za wielkie pieniądze można sprawić sobie niezwykły prezent, a będzie nim na pewno ekscytujący wieczór. To samo można powiedzieć o podobnych wydarzeniach, jak koncert (zobacz ciężki dym cena) ulubionego zespołu lub festiwal muzyczny.