Portal muzyczny może być dobrym miejscem w internecie , gdzie można „wrócić” do lat 70.

Każdy z Polaków przyzna rację, że lata siedemdziesiąte były dla nas jednym z najwspanialszych okresów. Bo przecież to w tym okresie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Za swojego życia był to wspaniały Kapłan z powołaniem, który w późniejszych latach odmienił świat. To owym okresie Polska zajęła 3 miejsce w rozgrywkach mistrzostw świata w piłce nożnej. I to w latach 70-tych na sportową emeryturę poszedł najznakomitszy bokser na Świecie – Muhammad Ali (lubiany przez dużą ilość Polaków), aby potem wrócić na jeszcze 2 walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W tym okresie także Polska epoka Edwarda Gierka oraz czas buntu i strajku robotników był najwięcej odczuwalny. Na całym globie lata 70-te kojarzone są z kryzysem naftowym a także wyścigiem zbrojeniowym. Okres ten to skończenie wojny w Wietnamie i interwencja radziecka w Afganistanie. W tamtym okresie powstawały również walki o prawa homoseksualistów. Ale najgłówniejszym elementem, który się rozwinął w tej epoce był element muzyczny. Zobacz również: ()

To w siedemdziesiątych latach powstał ewolucja muzyki disco, rocka progresywnego również hard rocka. Dlatego portal muzyczny jest idealnym miejscem w sieci, gdzie można „zajść” do lat 70. Chyba nie ma osoby (mowa tu o starszym pokoleniu), jakiej muzyka z lat 70 nie kojarzyła by się z wczesnym dzieciństwem. To wtedy powstał oryginalny styl muzyki również styl ubierania (spodnie dzwony, duże kołnierzyki kołnierzyk itd.).

Był to na pewno jeden z najdziwniejszych okresów, w którym nowy styl był łączony z muzyką, jaka była muzyką z natury. Dzięki muzyce ówczesnego okresu było można być oryginalnym.

Wszelkie najistotniejsze fakty ma nasza strona www. Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie przydatna, a szukając odmiennych danych na pewno trafisz ponadto na coś ciekawego.

Z kolej niesamowity atmosfera filmów z tamtego okresu możemy wspominać z dużą nostalgią. A takie tytuły jak „Kojak” z grającym w nim Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee czy „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, są w czołówce historii kina. Należy podkreślić również, iż muzyka na sprzedaż jest obecnie popularna a fajne kawałki z lat siedemdziesiątych są bardzo dobrze wyprzedawane. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Nawiązując jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny dużą popularność zdobył w pierwszej połowie lat 70-tych. Najpierw wyparty z estrad poprzez falę punk rocka, wrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – dominującym zadaniem rocka to podniesienie muzyki na wysoki poziom artystczny. Piosenki te najwięcej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i do dziś są grane a cechują się szczególną wirtuozerią.

Tags:  , ,