Posiadanie lombardu w dzisiejszych czasach wydaje się być bardziej skomplikowane niż jakiś czas temu, ale nadal opłacalne

Każdy biznesmen, który miałby chęć, by zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się ustawodawstwo.
Jeśli myślimy nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy mieć, to należy pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości lukratywny interes. Warto się nad tym pochylić. W przeszłości założenie lombardu było banalnie łatwe. Teraz wymagania są już większe. Warto się z nimi zaznajomić, by nie popełnić żadnego błędu.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Od 2016 takie lombardy, które pożyczają pieniądze, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem własnym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście powinniśmy też zarejestrować swoją działalność w KRS. To bardzo ważne, żeby nie mieć potem żadnych kłopotów z prawem. By lombard działał prawidłowo i przynosił zyski, należy przemyśleć dwie rzeczy — lokalizację oraz specjalizację. Pierwsza sprawa dotyczy miejscówki na nasz interes. Wybór raczej zamożnej okolicy będzie strzałem w kolano. Lepiej oscylować w dzielnice, gdzie żyje dużo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie regiony poprzemysłowe powinny być zatem najlepszym wyborem. Kolejna rzecz tyczy się tego, czym mamy ochotę handlować. Czy pragniemy zająć się wyłącznie elektroniką (smartfony, laptopy, aparat fotograficzny itd.

) czy może przykładowo sprzedażą wszystkiego? Wtedy wiele zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko będziemy musieli trzymać.
Tags:  , , , ,