Każdy rodzaj promocji swej działalności jest korzystny — rozwieszane plakaty bywają nawet popularne

Nie każdy może sobie pozwolić na kosztowną promocję w telewizji — na szczęście istnieją oprócz tego inne skuteczne warianty.
Małe firmy, które z reguły mają zasięg lokalny, nie bawią się w drogie reklamy w internecie lub w branżowych magazynach.

towar

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
plakat

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze nie mogliby sobie pozwolić na to finansowo, a po drugie takiego rodzaju promocja może nie przynieść wymarzonego efektu.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię przytoczone wiadomości, to na pewno bieżąca notka (http://www.sklep.acana.com.pl/) na ów temat także Cię przyciągnie. Przeczytaj tekst na ten temat.

Jeżeli posiadamy małą piekarnię, zakład fryzjerski lub kwiaciarnię, to rozwieszone w okolicy plakaty mogą dać nam spore szanse na to, że zgłoszą się do nas nowi klienci. Rzecz jasna plakat musi być mądrze przemyślany oraz tak zaprojektowany, aby przykuwać uwagę. Powinniśmy więc stworzyć plan działania. Początkowo trzeba mieć pomysł. Potem trzeba go przelać na „papier”. Jeśli nie znamy się na graficznych programach, to powinniśmy to zadanie komuś oddać. Nie zapominajmy, że chcemy przecież prezentować się jak poważne przedsiębiorstwo. Zatem nie powinniśmy rozwieszać plakatów, które będą wyglądały, jakby rysowało je dziecko. Tym bardziej nie należy plakatów robić odręcznie. Kojarzą się one z reguły z plakatami szkolnymi, które zapraszały na dyskotekę lub zbieranie śmieci w lasach. Kiedy fachowiec już zaprojektuje nam idealny plakat, to należy jechać z tym do drukarni. Tu także powinniśmy sprawdzić ceny za takiego rodzaju usługę. Mogą się one różnić w różnych drukarniach.

Z tego powodu powinniśmy wykonać kilka rozmów i poprosić o wycenę. Na koniec musimy plakaty rozwiesić. Jeśli nie mamy na to czasu, to także można wynająć kogoś, kto to dla nas zrobi.