Przydatne wyposażenie każdego domu

W każdym domu zobaczyć można elementarne rodzaje mebli, które do wygodnego funkcjonowania są po prostu wymagane. Do tych, które znalazły się w tej grupie wlicza się między innymi szafa przesuwna. Jeszcze kilkanaście lat temu była to również meblościanka, która obecnie zdaje się nieco odchodzić do lamusa, a tym samym pozostawia miejsce innym rodzajom mebli.

Szafa przesuwna to ten typ mebla, który w zdecydowanej większości przypadków umieszczany jest w przedpokoju bądź pomieszczeniu do spania. W tym pierwszym pomieszczeniu jest idealnym miejscem na kurtki czy płaszcze, w drugim zaś pełni rolę garderoby, która mieści w sobie nasze używane na co dzień ubrania.

Absorbuje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Przeczytaj ponadto również inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź tutaj kuchnia turecka.

W szafie tego rodzaju umieścić można marynarki, koszule czy sukienki i spódniczki. Słowem: wszystko to, co nie powinno się pomiąć. Wielką zaletą szafy przesuwnej jest to, że nie wymaga ona dużo miejsca (). Dlatego bardzo dobrze odnajduje się wszędzie tam, gdzie wolnej przestrzeni nie ma zbyt wiele. Wszystko przez sposób otwierania oraz zamykania. Nie ma ona klasycznych drzwi, które do otwarcia potrzebują nie mało przestrzeni. Zamiast nich ma przesuwane skrzydła, które otwiera się lekko i wyjątkowo szybko.

meblościanka

Autor: Jeanne Michelle Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Meblościanki sporej części z nas kojarzą się z latami osiemdziesiątymi. To bowiem wtedy spotkać je można było w każdym mieszkaniu. Są one bardzo pojemne oraz wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Do tego całkiem ładnie się prezentują. Dzisiaj jednak ich popularność zdaje się wyraźnie spadać. Meblościanka robi miejsce pojedynczym modułom, które coraz częściej dostrzec można w pomieszczeniach przeznaczonych na salony. Nie są one może tak pojemne, ale wyróżniają się o wiele bardziej nowatorskim designem.

Do tego nie wymagają tak wiele przestrzeni w pokoju, jak właśnie meblościanki, które pokrywały całe ściany. Wadą meblościanek jest to, że najkorzystniej prezentują się ustawione w całości w jednym ciągu. A to – niestety – w wielu mieszkaniach jest zwyczajnie niewykonalne (-> sprawdź). Właśnie w nich coraz częściej można dostrzec inne rodzaje mebli, które sprawdzają się dużo korzystniej. Nie znaczy to jednak, że w sklepach z meblami meblościanek aktualnie nie kupimy. Nadal jest sporo osób, które chętnie je kupują. Znajdujące się obecnie w sprzedaży meblościanki prezentują się jednak inaczej niż te z czasów PRL.