Skąd się wzięła popularność chryzantem przy dekoracji grobów, co może zaoferować uprawa tych kwiatów w Praszce.

Czas Święta Zmarłych większości kojarzy się ze zniczami na mogiłach najbliższych i chodzeniem na cmentarz. Nieodzownym elementem tego dnia jest też ozdabianie mogił kwiatami i wiązankami, wśród których niewątpliwie najpopularniejsze są chryzantemy.

fioletowe chryzantemy

Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku sprzedaje się ich coraz więcej, bo nie tylko bardzo ładnie wyglądają, są wytrzymałe i odporne na zimno, lecz poza tym będą kosztować dużo mniej niż wiązanki sztuczne. Najczęściej są wybierane chryzantemy doniczkowe.

Przekonaj się, że nasze odnośniki (https://kador.pl/pakowanie/) mogą prowadzić tylko do wartościowych witryn. Jeśli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych stron.

Ich plusem jest to, że w przeciwieństwie do kwiatów uciętych znacznie dłużej zachowują wygląd. Niektórzy nawet pozostawiają kwiaty na zimę w tych doniczkach, i często rok później bardzo ładnie zakwitają. Lecz najczęściej doniczki będą trafiać na śmietnik, a za rok kupuje się następne kwiaty. Klienci przeważnie wybierają kwiaty białe, ich się sprzedaje obecnie najwięcej. Za to co do kształtu to najbardziej popularne są większe kule, które stanowią blisko połowę sprzedaży, ale ostatnio coraz chętniej wybierane są również odmiany mające małe kwiatki i w innych kolorach – chryzantemy drobnokwiatowe.

W praktyce sezon na te kwiaty trwa w naszym kraju zaledwie kilka dni, lecz aby dało się je w ogóle sprzedać, to należy o tym odpowiednio wcześnie pomyśleć. Chryzantemy rosną przez kilka tygodni, nim będą gotowe do sprzedaży, więc każdy producent musi wszystko właściwie rozplanować, żeby trafić z ich rozwojem właśnie na Wszystkich Świętych.

Chryzantemy hodowane są zarówno przez miejscowych ogrodników, mających nieduże plantacje, jak i przez firmy które trafiają ze swoją propozycją do odbiorców z całego kraju. Niezwykle popularna jest ostatnio chryzantemy uprawa w Praszce, która posiada chyba największą propozycję kolorów i odmian. Tamtejsze kwiaty są wyjątkowo wytrzymałe i równocześnie rozłożyste, przez co są bardzo pożądanym towarem przez odbiorców, a oprócz tego mają atrakcyjne ceny. Całkowicie zrozumiałe więc będzie, że do Praszki przyjeżdżają tłumnie odbiorcy z coraz odleglejszych stron kraju.