Skitouring – czym jest oraz co wskazane jest o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, które symbolizuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast skorzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im ewentualność intrygujących przeżyć, oraz również poprawy swej kondycji. Niektórym osobom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wręcz nieosiągalne, jednak dzięki stosownemu wyposażeniu – jest to realne.

Ważkim fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, który nakleja się na ślizg. Rzecz jasna nie zdoła to być pierwszy lepszy materiał – wykorzystuje się moherowy bądź syntetyczny. Znaczące jest to, żeby włoski materiału były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez bojaźni więc można wędrować na nich pod górę. Drugim nieodzownym, jednakowo ważnym elementem są wyborne wiązania, których zadaniem jest trzymanie buta wyłącznie z przodu. Narty do skitouringu – też różnią się od zwykłych nart poświęconych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one sporo lżejsze. W chodzeniu po górach pomagają także kijki, jakimi wolno się podpierać. Jeżeli mamy profesjonalny sprzęt do skitouringu, to niewątpliwie szybko nabierzemy wprawy w tej ciekawej dyscyplinie.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w podróż w góry, z pewnością powinniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, jaka sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jeżeli chcesz zgłębić nasz punkt widzenia, to zapraszamy Cię do opisu, który opracowaliśmy pod zamieszczonym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca treść (https://kasprowicza13.pl/majowka-szklarska-poreba).

Na pewno wiemy, że pogoda w górach umie być ogromnie zmienna, zatem zwyczajna odzież oferowana poprzez zwykłe marki nie zawsze zdoła się sprawdzić.

Doskonałą, zalecaną firmą specjalistycznej odzieży jest marka summit series oferująca odzież, plecaki, a także obuwie – . Wszelkie artykuły linii summit series pozostały zaprojektowane we współpracy z doświadczonymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież i obuwie tej marki charakteryzują się świetną jakością, a sam asortyment też jest ogromnie szeroki. Szukając wybornej, solidnej, odpornej na rozliczne warunki atmosferyczne odzieży, z pewnością powinniśmy zaznajomić się z ofertą Summit Series.
Tags:  ,