Szkła dwutygodniowe – komu są rekomendowane oraz gdzie znaleźć najlepsze

Wady wzroku są ogromnym problemem. Z roku na rok rośnie też liczba sympatyków szkieł kontaktowych, które pomagają w wygodny sposób korygować wady wzroku.

Szkła kontaktowe jest to dyskretny sposób na korekcję wad wzroku. Przydają się ludziom, którzy w ramach swych zadań muszą przykładowo reprezentować firmę. Odpada wówczas problem dopasowania oprawek do ubioru. Przydać się mogą również wyczynowym sportsmenom, ratownikom medycznym, lekarzom itd. Co powinniśmy wiedzieć, zanim sięgniemy po to rozwiązanie? Kiedy zaleca się szkła kontaktowe?
soczewki kontaktowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Szkła wskazane są dla wszystkich osób, które nie czują się komfortowo w okularach i dla wszystkich, którym binokle przeszkadzają w codziennym działaniu. W szczególności rekomendowane są, jeżeli: wada wzroku przewyższa 6 dioptrii (+/-), różnowzroczność przeszła 3 dioptrie, wada występuje wyłącznie w jednym oku. Mało tego, soczewki kontaktowe pomagają korygować niedoskonałości przy uszkodzeniach gałki ocznej, a również złożone wady wzroku, jak dla przykładu astygmatyzm albo presbiopia. Medycy wykorzystują także soczewki, jako opatrunek po zabiegach przeprowadzanych na gałce ocznej. Z jakiej przyczyny warto nosić szkła kontaktowe ? Dzięki noszeniu soczewek możemy absolutnie zapomnieć o wadzie wzroku oraz oddać się w pełni swoim zajęciom. Soczewki kontaktowe są także dużo lepszym rozwiązaniem dla kierowców, albowiem nawet przy słabym świetle mogą oni lepiej oszacować odległości od innych pojazdów, zaś dzięki ostremu widzeniu centralnemu oraz peryferyjnemu niknie problem z dostrzeganiem szczegółów. purevision kontaktowe to też efektywny sposób na poprawienie samooceny a także dodanie pewności siebie.
soczewki kontaktowe

Źródło: foter.com
To również bardzo ważne w szczególności dla kobiet, które już nie muszą skrywać makijażu za binoklami. Od czego zacząć? Soczewki kontaktowe powinien dobrać profesjonalista – doktor okulista lub optometrysta. Bardzo ważne jest, ażeby pierwsza para szkieł zaaplikowana była w gabinecie. Wtedy mamy pewność, że mamy dobrane i dobrane szkła kontaktowe dwutygodniowe znakomicie dla naszych oczu.

Należałoby zaakcentować, że w czasie wizyty pacjent powinien dostać darmowo szkła próbne, jakie po przenoszeniu konkretnego czasu powinien przejrzeć lekarz w gabinecie – wtedy mamy 100% pewność, iż nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek .
Tags:  ,