Taniec towarzyski – sztuka wymagająca talentu czy rzemiosło dla każdego?

Szkoły tańca w każdej większej miejscowości wyrastają jak grzyby po deszczu. Ten bezapelacyjny rozkwit taniec, zawdzięcza wielu programom rozrywkowym emitowanym w radio, które od kilku dobrych lat wytrwale reklamują taki sposób spędzania czasu. To już nie tylko trend na bujanie się do skocznej melodii w dusznych salach dyskotek, ale faktyczna sztuka.

Taniec

Autor: Knight Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś niemal z każdego billboardu uśmiecha się do nas roztańczona dwójka, propagując w ten sposób którąś ze szkół. Jak zatem, w tej nieograniczonej masie wytypować dobrą dla nas? Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego spodziewamy się po takiej szkole? Czy chcemy nauczyć się profesjonalnie pląsać na parkiecie? A może jest to właściwa chwila aby powalczyć ze swoją wstydliwością i wyjść do nowych ludzi? Czy też będzie to znakomita okoliczność, by w tak sprawiający przyjemność sposób spalić zbędne kilogramy?

Miało by się wrażenie, że najprostszym sposobem jest wyszukanie odpowiadającej nam szkoły w Internecie. Jednak już przy pierwszej próbie wyłowienia godnego uwagi hasełka w formie szkoła (szkoła podstawowa prywatna warszawa) tańca, uzyskujemy w samej tylko stolicy Dolnego Śląska dużą liczbę lokalizacji, w których możemy wykupić lekcje. Jak wybrać to najlepsze miejsce? Z pewnością bardzo skuteczne będzie poszukiwanie w Internecie komentarzy nt. wyselekcjonowanego przez nas miejsca. Jeśli wystukując kurs tańca wyskoczy choć parę pozytywnych tekstów ucieszonych klientów być może warto przyjrzeć się danemu miejscu. Zwykle trenerami są biegli rasowi tancerze, którzy świętowali zwycięstwa na parkiecie, a dziś pragną podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Szkoły niejednokrotnie próbując zwabić nowych kursantów oferują kilka lekcji gratis, urządzają lekcje pokazowe lub zachęcają niewygórowanymi kwotami.

Tradycje weselne

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nauka tańca to także różnorodna oferta stylów tańca. Pragnąc być konkurencyjnym na roztańczonym rynku, szkoły proponują szeroki wachlarz usług: od mistrzowskich zajęć tańca towarzyskiego, naukę tańca dla dzieci, po lekcje prywatne. Jeśli nie masz czasu, z właściwą szkołą, ustalisz indywidualne godziny treningów. Coraz większym wzięciem cieszą się także kursy dla narzeczonych. Nie ma to jak praktyczne przygotowanie popisowego tańca i zauroczenia nim rodziny w czasie wesela (w kwestiach muzycznych rekomendujemy – dj wesela Wrocław). Wrocławskie i nie tylko, szkoły mają dość ciekawą paletę poza kursowych, ale dalej powiązanych z tańcem, propozycji: od organizowania imprez tanecznych poprzez wirujące wyjazdy integracyjne, na zagranicznych szkoleniach dla profesjonalistów kończąc.

Każdy wynajdzie coś dla siebie, należy tylko spróbować i postawić na sali taneczny krok.

Tags:  ,