Telegraficzna notka o ekologii, czyli co zazwyczaj myślimy, kiedy rozmawiamy na tzw. ekologiczne tematy

O ekologii wiele się współcześnie dyskutuje i to nie jedynie w telewizji, ale i podczas rodzinnych biesiad przy grillu. Żony gospodarzy mówią nade wszystko o ekologicznych produktach spożywczych, z których można ugotować wspaniałe i oczywiście zdrowie posiłki. Nie każda pięćdziesięciolatka uprawia własne owoce w przydomowym ogródku, choć czasem panie mieszkające w miastach sieją przyprawy bądź chociażby rzeżuchę w niewielkich doniczkach.

maseczki

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji tego że ekologiczne buraki o wiele trudniej nabyć, to i koszt kupna tego towaru jest znacznie wyższy. Ponadto uprawa ekologicznych warzyw bywa bardziej pracochłonna, co także wpływa na ostateczną cenę danego produktu. Słowo ekologia w zasadzie odnosi się do badania współzależności zachodzących w świecie natury, ewentualnie łączymy ją z szeroko pojętą ochroną środowiska. Natomiast słowo ekologiczny posiada już całkiem inne znaczenie. Wspomniany wyraz określa głównie towary, które są bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla Matki Ziemi. Z jednej strony taki produkt(zobacz etykiety długowieczne) nie szkodzi naturze – stąd mówimy np. o ekologicznych reklamówkach, a z drugiej dodajemy, że na etapie produkcji określonego artykułu korzystano jedynie z ekologicznych surowców i przykładowo nasz ketchup powstał z takich właśnie składników. Jeśli głębiej drążyć ten temat, to okaże się, że tak kosmetyki (interesujący wpis na organique.pl), jak i najróżniejsze środki czyszczące mogą być naturalne albo po prostu ekologiczne. Elegantki, które dbają o swoje ciało wykorzystują czasem świeże owoce albo warzywa, by robić z nich domowe odżywki. Naturalne maseczki (polecana strona) na włosy lub kojące olejki pod prysznic w żadnym wypadku nie muszą powstawać tylko w prywatnych kuchniach.

naturalna pielęgnacja

Źródło: pixabay.com

Ekologiczne kosmetyki są bowiem coraz bardziej popularne, a damy w każdym wieku zauważają, że ich stosowanie daje wspaniałe efekty. Takie produkty nie zawierają parabenów i innych sztucznych substancji. Zarówno naturalne kosmetyki do włosów ORGANIQUE, jak i toniki do twarzy zawierają jedynie sprawdzone składniki z ekologicznych upraw. Choć na razie spore grono kobiet po trzydziestce czy sześćdziesiątce wcale nie wykorzystuje naturalnych kosmetyków, to jednakże jeżeli tylko moda na takie produkty się utrzyma, to z pewnością w przyszłości wiele się zmieni.