W jaki sposób przyodziać się w góry latem – informator dla wakacyjnego trampa

Jak przyodziać się w góry w lecie? W jaki sposób dobrać sprzęt jak też ubiór, aby spełniły swoją funkcję? Co zabrać ze sobą w góry na eskapadę?

Wybór butów uzależniamy od przeznaczenia: biegów w terenie, NW, przechadzek z psem , wycieczek w góry czy też pozostałych aktywności, a także sezonu. Przy zakupie butów mnóstwo osób kieruje uwagę na wygląd, zapominając o ważkich parametrach. Mierząc buciki w sklepie, nie można mieć wątpliwości. But musi dawać nam odczucie, że leży doskonale. Nie możemy wychodzić z założenia, że może się rozbije.

Nie czekaj dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi spod linku (klimatop.pl/klimatyzatory,83.html) odnoszące się do tej kwestii, one także zapewne bardzo Cię zainteresują.

Niestarannie dobrane buty to męczarnia na szlaku i niszczenie stopy. Należyte buty chroniące przed kontuzją, zranieniem i niespodziankami w trawie (przykładowo żmijami).

Zmywarki AEG ProClean

Autor: Electrolux Poland sp. z o.o.
Źródło: Electrolux Poland sp. z o.o.
Nie pomogą najlepsze jak też drogie buty, jeżeli nie dobierzemy odpowiednich skarpet. Jeśli ktoś zadowoli się paczką z marketu za 10 złotych, może mieć kłopot z odparzonymi stopami. Wśród nowin warto zwrócić uwagę na skarpety z włóknami bambusowymi. Usuwają one drobnoustroje ze swojej powierzchni, dzięki czemu długo podtrzymują świeżość, a równocześnie są niesłychanie delikatne. Przy niestarannie dobranych skarpetach, na dłuższych przejściach, nierzadko dochodzi do powstania fałdy. Nie powinno się bagatelizować tego, na pozór, mało istotnego drobiazgu. Podwinięta skarpeta może przyczynić się do powstania bolesnego otarcia, który wyeliminuje nas na kilka dni z dalszej włóczęgi.

Kijki trekkingowe nadzwyczaj efektywnie odciążają kolana a także stawy: biodrowy i skokowy. Poza tym o wiele ułatwiają wchodzenie pod górę jak też poruszanie się w uciążliwym obszarze.
Tags:  , ,