W stronę stylu – kupując ubrania warto przyjrzeć się różnym ofertom sklepowym

Jeżeli nasze ubieranie się było dotąd sumą przypadkowych wyborów, to być może nastał dla nas najlepszy czas na to, by w końcu to zmienić. Nie zwlekajmy do chwili, kiedy w towarzystwie naszych kolegów, rodziny bądź przyjaciół okaże się, że nie znamy podstawowych zasad mody, nie wiemy, co z czym łączyć i jak się ubrać zależnie od okazji. Takie podstawowe informacje winny być nam przedstawiane już w szkole, jednak okazuje się, że wielu dorosłych ludzi nie radzi sobie z zagadnieniami związanymi z modą i po prostu są zagubieni w świecie pełnym różnych fasonów, kolorów, faktur, krojów i metod noszenia rzeczy. Nie warto być w tyle, dlatego nadróbmy jak najszybciej wszelkie zaległości w tym kierunku. Wiedza jak się ubierać przyda się na co dzień.

ubrania

Autor: goblinbox_(queen_of_ad_hoc_bento)
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku naszej przygody z modą, powinniśmy pomyśleć nad tym, jakimi ludźmi jesteśmy. Moda nie może ingerować w naszą osobowość. Noszenie czegoś, co nie współgra z naszym charakterem, nie jest dobrym pomysłem, gdyż poprzez włóczka wełna mamy się wyrażać, a nie ukrywać – damskie maciejka. O ile buty damskie maciejka z reguły pasują praktycznie każdej kobiecie, o tyle kurtki męskie zimowe z racji tego, że mają rozmaite fasony, nie jest już tak łatwo wybrać. Powinniśmy zatem przyjrzeć się ofertom sklepowym i po kolei odrzucać to, co na pewno nam nie odpowiada.

moda

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Drogą prób i błędów znajdziemy ostatecznie własny obszar mody, która w pełni zacznie odzwierciedlać to, jakiego typu ludźmi jesteśmy. Nie chodzi więc o to, by bezmyślnie kopiować najnowsze trendy i wyglądać jak wszyscy inni napotkani po drodze ludzie, ale o to, by być sobą, umieć eksperymentować, łamać zasady i pozytywnie szokować innych swoim wyglądem. Szukajmy rozwiązań najlepszych dla nas samych. Być może buty lordsy, na które przez dłuższy czas nie chcieliśmy się zdecydować, będą czymś, co inaczej zaakcentuje nasz wizerunek? Jeśli czujemy, że jakiś element może dodać nam większego animuszu, to nie bójmy się go kupić – zaktualizowany post na blogu. Rzecz jasna, niekiedy trzeba odważyć się na jeszcze większe posuniecie, a więc totalną wymianę swojej garderoby. Dzieje się tak wówczas, gdy przez lata gromadzimy nieatrakcyjne ubrania, które zalegają w naszych szafach i niszczeją, choć rzadko w nich chodzimy. Wymieńmy szerokie bluzy na koszule męskie regular fit i postarajmy się być specjalistami z zakresu mody!