Większość spółek w dzisiejszym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też te powiązane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, które atesty powinny mieć spółki powiązane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Prawie pewne wydaje się, że osoby niezainteresowane nie będą zdawały sobie sprawy z tego, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich producentów elementów stalowych czy aluminiowych, którzy sprzedają swoje wyroby na terytorium Wspólnoty Europejskiej. Działa ona od 2014 roku.

Jeśli ten tekst okazał się dla Ciebie godny zainteresowania, to zobacz także ten udostępniony (https://profesjonalne-nawadnianie.pl/Agrowlokniny-c50) w tym miejscu wpis – on również okaże się godny zainteresowania.

Zatem dotyczy też naszych polskich producentów. Wdrażanie tej normy nie bywa proste, zatem warto zwrócić się z tym zadaniem do fachowców. Norma ma poświadczać jakość wykonania, ale także zgodność procedur z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu załatwianiem tego certyfikatu, napisze procedury systemowe oraz wspierające. Zorganizuje też kursy naszych pracowników. Oprócz tego stworzy księgę jakości oraz przeprowadzi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam zawsze pomocą w ramach umowy. Istotne jest, żeby otrzymanie tego typu normy nie wymagało od firmy kupienia nowych maszyn czy zatrudniania następnych osób do pracy. Wszystko musi być przeprowadzone szybko oraz efektywnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez problemów oferować swe produkty na Zachodzie.

Dla zdecydowanej większości przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego krajowego eksportu to po prostu kraje Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na utratę tak bogatego rynku konsumentów.