Jak założyłem własną siłownię?

Pracowanie na zwykłym etacie? To z pewnością nic atrakcyjnego – przynajmniej w moim przypadku. Preferuję prowadzenie swojego biznesu. Jest ciężej, ale kasa jest znacząco korzystniejsza, a do tego nikt mi nie wydaje poleceń. Tak naprawdę należę do zdecydowanej mniejszości: w końcu absolutna większość ludzi preferuje zwykłą pracę na etacie. Myślę, iż w przypadku mojej osoby to beznadziejne rozwiązanie, które szybko przyniosłoby mi depresję. Nie przesadzam: w żadnym wypadku nie może być tak, że ponownie wrócę do ciepłej posadki. Nie jestem taki!

ćwiczenia na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

I z tego powodu otworzyłem siłownię – relatywnie małe miejsce, w którym panie mają okazję ćwiczyć, bez stykania się z facetami. I to właśnie głównie to wyróżnia otworzoną przeze mnie siłkę. Mężczyźni nie mają prawa wstępu. Sam nim jestem, trenerzy także – chociaż naturalnie nie wszyscy, ale już na początku biznesu doskonale wiedziałem, że jeżeli chcę przebić się z własną ofertą do ludzi, nie mogę nawet starać się konkurować z dużymi siłowniami, ponieważ tak czy siak przegram walkę. Nie uważam, abym nieodpowiednio rozumował – zresztą wyniki finansowe przyznają mi rację.

Chcę zatem zachęcać do tego, aby poszukując pomysłów na firmę, jakby nie patrzeć nie zapomnieć, że to siłownia jest całkiem fajnym rodzajem biznesu. Chociaż uwaga – tylko sprzęt do siłowni to spore koszty. A więc np. dotacja z Urzędu Pracy niestety nie wystarczy. Jednakże umiejętnie zarządzana siłownia może przynieść niezłe zyski. Początkowe tygodnie praktycznie na pewno będą skomplikowane, ale później będzie pewnie tylko lepiej. Trzeba założyć optymistyczny scenariusz!

Osobiście od samego początku wierzyłem w osiągnięcie sukcesu – orientowałem się, że jeśli będę miał złe nastawienie, zapewne będzie mi dużo gorzej szło w interesach. Lepszym wyjściem jest to, aby być optymistą – chociaż nie jestem naiwny, a więc wiem, że szczególnie w Polsce trudno zachować dobry humor. Przykładowo załatwianie wszelkich formalności urzędowych związanych z siłownią to znaczący problem. Chociaż nie należy uskarżać się zbytnio, bądź co bądź nadal Polska jest chłonnym rynkiem. Przynajmniej z siłownią tak jest. Czyli nie obawiaj się założenia własnej siłowni, lecz rób to sensownie.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło (http://www.swinoujscie-apartamenty.com/apartamenty/apartamenty-roza-wiatrow) a odnajdziesz w tamtym miejscu dodatkowe wiadomości. One także z pewnością będą dla Ciebie interesujące.

Zobacz: