Współczesne akcesoria kuchenne

Wielkie, niedogodne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania odchodzą w zapomnienie. Po co się męczyć z czymś, co trudno jest zmyć, trudno to schować, a co położone na polakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Obecnie coraz to częściej panie domu używają stolnice z silikonu. Jakie atuty ma taka stolnica? Używając estetycznej szerokiej stolnicy silikonowej zapewniasz sobie nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także element atrakcyjnego wystroju. Stolnica silikonowa odpowiednio przylega do blatu , a po użyciu bez trudu zwiniesz ją w rulonik.

Przy pomocy stolnicy silikonowej już o wymiarach 50×40 cm przygotujesz nawet duże porcje ciasta, rozwałkujesz je bez trudu, nie przesuwając stolnicy względem blatu, nie zarysowując go. Po użyciu silikon z łatwością umyjesz, zwiniesz w rulonik po czym schowasz do szafki, ewentualnie zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod nagrzane naczynia. Chociaż stolnice takie wykonane bywają z odpornego silikonu, zaleca się jednak stosowanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa umożliwia wałkowanie ciasto wprost na stole kuchennym.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www zawiera jedynie użyteczne fakty, które z pewnością Ci się przydadzą. Sprawdź nas i dostrzeż, że należałoby na niego wejść.

W czasie wałkowania wykonana z silikonu stolnica nie przemieszcza się, co jest jej ogromnym atutem. Mało tego, takowej silikonowej stolnicy nie potrzeba podsypywać mąką, ponieważ dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywrze.

Kiedy mamy już przygotowane ciasto (dajmy na to na rogale bądź wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez żadnego problemu możemy przygotować je do wypiekania, dzięki narysowanej na stolnicy miarce, bardzo ułatwiającej pracę. Wart uwagi jest także fakt, że porządkowanie kuchni będzie wyjątkowo sprawne.

Wymycie stolnicy silikonowej, tak samo jak pozostałych silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie kilka sekund, później wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulon, po czym schować do kuchennej szuflady Plusy stolnicy silikonowej, które spostrzeże każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do powierzchni stolnicy, brak potrzeby podsypywania ciast mąką, można stosować każdy wałek do ciasta, odpowiednie przywieranie do blatu stołu kuchennego (co bardzo upraszcza wałkowanie ciasta), pomocna miarka naniesiona na stolnicy oraz giętkość, dzięki której zajmuje ona niewiele miejsca w domowej kuchni.