Współczesne regały do magazynu czyli wszystko na temat odpowiedniego powierzchni w magazynie.

Większość przedsiębiorstw korzysta podczas codziennego funkcjonowania z mniejszego lub większego magazynu. Szczególnie firmy handlowe i produkcyjne swoje magazyny najczęściej posiadają, gdyż muszą w nich trzymać wyroby, surowce albo towary. W miarę jak firma się rozwija może się okazać, że brakuje magazynowej powierzchni, i w takim przypadku możliwe są dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest postawienie nowego, większego magazynu, w jakim wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób drugi to optymalizacja dotychczasowej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną przestrzeń regałów- . Źle dobrane układy regałów oraz półek w wielu magazynach potrafią zmniejszyć możliwą powierzchnię o kilkadziesiąt procent, z tego też powodu warto zadbać o prawidłowe rozplanowanie całości. Nawet jeśli tego typu przebudowa będzie się wiązać z koniecznością poczynienia większych inwestycji, to koniec końców i tak można będzie na tym zyskać, zwłaszcza jeśli byłaby konieczność przeprowadzki (transport mebli wrocław tanio) w powodu niedostatecznej ilości miejsca. Do zaprojektowania magazynu warto nająć profesjonalną firmę, mającą sporo doświadczenia w tego typu pracach.

Największym problemem dla wszystkich magazynów jest należyte zaplanowanie regałów. Dużo zależy od tego, jakie materiały i produkty będą trzymane w magazynie – całkowicie odmiennego ustawienia wymagać będą regały z szufladkami na niewielkie części, a innego systemy magazynowe przeznaczone do trzymania długich przedmiotów takich jak rury albo pręty. W niejednym magazynie zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich wykorzystaniu w wysokich magazynach możliwe będzie wykorzystanie całej przestrzeni, w zasadzie aż po sam dach.

Oprócz tego są one niezwykle wygodne i bezpieczne dla pracujących ludzi, więc zalety z ich użycia na pewno będą duże. Podczas planowania układu magazynu na pewno trzeba też pomyśleć o tym, żeby we wszystkie miejsca była możliwość dostępu. Warto przy tym uwzględnić możliwości rozwoju, czyli przykładowo zakup najnowocześniejszych wózków, jakie również powinny się pomieścić się na magazynie.