Zwierzak świetnym przyjacielem dzieci czyli zalety posiadania takiego pupila w swoim domu

Każdy maluch ma taki okres w życiu, że bardzo pragnie mieć jakieś zwierzątko. Mógłby to być choćby malutki szynszylek, byleby było coś, czym da się opiekować. Z tym zajmowaniem naturalnie bardzo różnie bywa.

Pies

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz ideą posiadania zwierzaka bynajmniej nie jest pokazanie odpowiedzialności, ale chęć bycia wyżej w hierarchii domowej niż jakaś mniejsza istotka, która nareszcie zajmie ostatni stopień społecznej drabiny w rodzinie.

To może dawać dziecku poczucie, że jest większe i bardziej dojrzałe, bo przecież nie jest już ostatnie. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma niewątpliwie swoje zalety. Razem z dowartościowywaniem się, pociecha uczy się jednocześnie troski o słabszą istotkę, całkowicie zależną od domowników, wyrabia w sobie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i dzięki temu wyładowuje olbrzymią ilość swojej nieokiełznanej energii. Jedynak może znaleźć w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie opowiadać swoje najważniejsze tajemnice i zwierzać się z radości, a w chwilach smutku znajdzie w nim pocieszyciela. Z tego powodu warto rozważyć zakup

Chłopiec z psem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

zwierzęcia, kiedy dziecko zacznie intensywnie o nim mówić. Jednak należy pamiętać, iż nie ma to być decyzja powodowana impulsem. Zawczasu warto rozważyć wszelkie za i przeciw, pomyśleć, jaki to ma być zwierzak i wyliczyć czy jego obecność nie spowoduje zamieszania w budżecie domowym.

Oczywiście najszybciej na myśl przychodzi sympatyczny psiak, z którym dziecko (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) będzie mogło szaleć jak z kolegą. To doskonały wybór, pod warunkiem, iż można mieć wystarczającą ilość wolnego czasu na spacery z nim i dużo przestrzeni, aby razem z dziećmi mógł biegać po domu. Obroże dla psów oraz wszystkie inne akcesoria można teraz bez problemu dostać w najbliższym sklepie zoologicznym. Karmy, tak suche, jak i te mokre można systematycznie zamawiać przez internet. Sklep internetowy online (sklep zoologiczny online) przyjmie zamówienie, a paczkę przywiezie do domu kurier.
Tags: