Porównanie – kupno lokalu a wynajem

Jeśli idzie o biura do wynajęcia we Wrocławiu, miasto to ma dużo do w ofercie. Bez ustanku powstają nowe biura, wszędzie widać jakąś budowę, powierzchni biurowych jest bardzo wiele i naprawdę mamy w czym wybierać.

Pod warunkiem, że przygotujemy na to odpowiedni budżet. Tak w zasadzie szefowie przedsiębiorstw zastanawiają się często co jest bardziej opłacalne – czy kupno własnego budynku, czy może wynajęcie powierzchni w jakimś biurowcu. Wszystko to zależy od wielu czynników.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Na początku musimy zwrócić uwagę na ilość zatrudnionych osób. Gdy prowadzimy firmę zatrudniającą więcej niż 20 – 30 osób własny budynek musi być już odpowiednio duży. Można zakupić dom i przystosować go do użytku jako biuro. Jeżeli jednak nie odpowiada nam taki pomysł lepiej jest wynająć piętro albo dwa w budynku biurowym. Spore firmy czasem decydują się na postawienie własnego budynku, lecz to oczywiście wymaga znaczących nakładów pieniężnych.Wynajmowanie lokali jest chyba najpopularniejszym wyjściem. Ofert też jest sporo. Trzeba wyszukać w Internecie właściwe hasło, na przykład „lokale wynajem Wrocław”, by przekonać się jak wiele mamy możliwości. Warto też sprawdzić lokale do wynajęcia w ofercie Surflandu.

Biurowce ulokowane w centrum, ale również w innych dzielnicach czy nawet na obrzeżach miasta, możemy więc przemyśleć gdzie chcielibyśmy mieć siedzibę firmy. Oczywiście, im bliżej centrum tym koszty wynajmu są wyższe. Naturalnie nie musimy wynajmować lokalu w nowych, dopiero co postawionych biurowcach, można znaleźć wiele powierzchni biurowych w budynkach, które postawiono już dość dawno temu. Zazwyczaj są to jednak lokale już odremontowane, zatem nie ma obaw, że będzie nam kapać na biurko, lub że nasze biuro będzie wyglądać jak z głębokiego PRLu.

Jeżeli idzie o powierzchnie biurowe (zobacz faktura vat marża) jak biurowe we Wrocławiu to jest dość niedrogo. Porównując go do podobnej wielkości miejscowości możemy lokal pod biuro wynająć zdecydowanie okazyjnie. Zwykle oczywiście otrzymujemy rabat gdy wynajmujemy sporą powierzchnię ale i kilkanaście metrów możemy wynająć po atrakcyjnej cenie. Możemy zająć się szukaniem biura samodzielnie, albo udać się do biura pośrednictwa nieruchomości. Na pewno będziemy mieli spory wybór.

Jeśli mamy problem ze znalezieniem biura, warto zwrócić się do agencji pośrednictwa nieruchomości. Są to dobrze obeznani w branży ludzie, którzy z pewnością pomogą nam ze znalezieniem biura najlepszego do naszych wymagań. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów i przykrych sytuacji.