ABC o widlakach

Dla zainteresowanych, którzy chcieliby nabyć wózki widłowe Poznań to miejsce, w którym znajdziemy łatwo dużą liczbę serwisów trudniących się sprzedażą tego sprzętu. Do wyboru klienta pozostaje cała paleta wózków zarówno nowych, jak i używanych. W zależności od konkretnych wymagań nabywcy mogą to być wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

wózek widłowy

Źródło: flickr.com

Do wykonywania prac w trudnym terenie idealnie nadają się wózki terenowe. Oprócz standardowych wózków widłowych czołowych w asortymencie firm znajdują się także wózki paletowe – używane powszechnie w supermarketach, wózki platformowe, które mogą być dobrą alternatywą dla drabin w różnego rodzaju magazynach, czy wózki podnośnikowe. U dystrybutorów wózków widłowych możemy również znaleźć różnego typu osprzęt do tych pojazdów, a także części zamienne i opony.

Wielu dealerów ma także serwis (sprawdzona firma urządzenia gastronomiczne Wrocław) wózków widłowych Poznań, podobnie jak cała Wielkopolska oferuje również takie usługi. Serwisanci przyjeżdżają zazwyczaj do klienta, z reguły w krótkim czasie. Czasem jednak mamy do czynienia z poważniejszą usterką, która wyeliminowuje z użytkowania wózek na czas dłuższy lub powoduje, że trzeba odtransportować wózek do specjalistycznego warsztatu. Przy tego typu problemach wiele serwisów oferuje wózki zastępcze na czas naprawy naszego sprzętu. Do standardowych usług serwisowych możemy zaliczyć przeglądy techniczne i konserwatorskie, naprawy podzespołów mechanicznych i elektronicznych, wymianę opon i kół. Każdy wózek powinien mieć ważny odbiór dokonany przez Urząd Dozoru Technicznego. Gros serwisantów świadczy również usługi polegające na przygotowaniu wózka do takiego odbioru. Do takich usług można zaliczyć przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej, przygotowanie wózka we odpowiednim stanie technicznym oraz odbiór wózka w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Każdy punkt serwisowy świadczy też wszelkiego rodzaju doradztwo techniczne oraz porady na temat użytkowania wózka.

Aby móc obsługiwać wózek widłowy, trzeba mieć ukończony kurs na operatora wózków jezdnych z napędem silnikowym. Aby znaleźć miejsce, w gdzie możemy zrobić taki kurs, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę kurs na wózek widłowy Poznań, jeśli np. mieszkamy w Poznaniu lub okolicach. Ośrodki szkolące kursantów wydają uprawnienia do obsługi wózków obowiązujące na terenie całego kraju, a także uprawnienia unijne ważne na terenie Unii Europejskiej. Wziąć udział w takim kursie może każdy, kto jest pełnoletni oraz ma ukończoną szkołę podstawową.