Idealne miejsce na aktywne spędzenie wczasów i spokojny relaks

Piękne lasy, atrakcyjne jeziora i błogi odpoczynek – oto atrakcje, które oczekują każdego, kto pragnie spędzać w takich warunkach swe wakacje lub chociażby kilka dni.

samochody

Autor: WOW TRAVEL
Źródło: http://www.flickr.com
To miejsce znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim i określane jest jako Krainy Tysiąca Jezior.
parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce jest ich trzykrotnie mniej, ale nie ma to żadnego wpływu na to, że cały czas jest to kraina spokoju oraz ciszy.

Czy masz ochotę przejrzeć kolejne wpisy? W takim razie namawiamy do wejścia w link – pod nim oczekuje na Ciebie autorska witryna.

Jest to najprawdziwszy raj dla miłośników żeglowania, kajaków, rowerów wodnych, surfingu czy też naturalnie wędkowania. Pod względem ekologicznym, tamtejsze wody są zaliczane do 1-szej klasy czystości. Poza tym w konkursie new7worders, Warmia oraz Mazury są w grupie czternastu najpiękniejszych miejsc świata. Nie licząc faktu, że Kraina Wielkich Jezior Mazurskich bezsprzecznie jest przepiękna, obfituje także w różnorodnego rodzaju zabytki i atrakcje dla turystów. Odnajdą tu oni piękne pałace, krzyżackie zamki czy też fortyfikacje. Ciekawą informacją może być to, że część z takich miejsc jest zaadaptowana m.in. na miejsca noclegowe, zatem hotele czy też pensjonaty, a także kawiarnie.

Osoby, które chciałyby w ciszy i spokoju odpocząć od hałasu, który stale panuje w każdym mieście, na pewno będą doceniać walory ustronnych mazurskich miejscowości. Sosnowe lasy kuszą zwolenników biwakowania w towarzystwie ćwierkających ptaków. Z drugiej strony w lecie, w większych miejscowościach nie brakuje także atrakcji dla osób, które chcą w nieco głośniejszy sposób spędzać w tamtym miejscu swój czas.

Takie połączenie sprawia, że Mazury to znakomite miejsce tak na aktywny wypoczynek, jak i na relaksujące spędzanie czasu. Coś dla siebie odnajdą także sympatycy muzyki, ponieważ od dawna w Mrągowie ma miejsce słynny festiwal.
Tags:  , ,