Idealne miejsce na aktywne spędzenie wczasów i spokojny relaks

Piękne lasy, atrakcyjne jeziora i błogi odpoczynek – oto atrakcje, które oczekują każdego, kto pragnie spędzać w takich warunkach swe wakacje lub chociażby kilka dni.

samochody

Autor: WOW TRAVEL
Źródło: http://www.flickr.com
To miejsce znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim i określane jest jako Krainy Tysiąca Jezior.
parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce jest ich trzykrotnie mniej, ale nie ma to żadnego wpływu na to, że cały czas jest to kraina spokoju oraz ciszy. Jest to najprawdziwszy raj dla miłośników żeglowania, kajaków, rowerów wodnych, surfingu czy też naturalnie wędkowania. Pod względem ekologicznym, tamtejsze wody są zaliczane do 1-szej klasy czystości. Poza tym w konkursie new7worders, Warmia oraz Mazury są w grupie czternastu najpiękniejszych miejsc świata. Nie licząc faktu, że Kraina Wielkich Jezior Mazurskich bezsprzecznie jest przepiękna, obfituje także w różnorodnego rodzaju zabytki i atrakcje dla turystów. Odnajdą tu oni piękne pałace, krzyżackie zamki czy też fortyfikacje. Ciekawą informacją może być to, że część z takich miejsc jest zaadaptowana m.in. na miejsca noclegowe, zatem hotele czy też pensjonaty, a także kawiarnie.
Osoby, które chciałyby w ciszy i spokoju odpocząć od hałasu, który stale panuje w każdym mieście, na pewno będą doceniać walory ustronnych mazurskich miejscowości. Sosnowe lasy kuszą zwolenników biwakowania w towarzystwie ćwierkających ptaków. Z drugiej strony w lecie, w większych miejscowościach nie brakuje także atrakcji dla osób, które chcą w nieco głośniejszy sposób spędzać w tamtym miejscu swój czas.

Takie połączenie sprawia, że Mazury to znakomite miejsce tak na aktywny wypoczynek, jak i na relaksujące spędzanie czasu. Coś dla siebie odnajdą także sympatycy muzyki, ponieważ od dawna w Mrągowie ma miejsce słynny festiwal.
Tags:  , ,