Co stosować do zabezpieczania twarzy w okresie chłodów? Pielęgnacja w niskich temperaturach.

Idzie czas niskich temperatur, czyli okres dość ciężki dla odkrytych części ciała, głównie skóry twarzy i rąk. Poza wspomaganiem jej od środka koniecznie trzeba postawić na produkty zabezpieczające ją od środka i zabezpieczające przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niestety, ogrzewanie w miejscach, w których zwykle jesteśmy i różnica temperatur pomiędzy tą, która jest na zewnątrz a tą, którą utrzymujemy w środku, też potrafi zaszkodzić naszej cerze.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Skóra każdego człowieka wymaga silniejszej pielęgnacji i ochrony gdy na zewnątrz hula wiatr. Nie tylko trzeba zabezpieczać ją gdy jesteśmy na otwartym powietrzu (spacery, aktywność fizyczna), ale też gdy jesteśmy w domu. Zimne powietrze i porywisty wiatr mogą wysuszyć i spowodować przemarznięcie, natomiast suche powietrze z ogrzewania w pomieszczeniach też działa odwadniająco i wysuszająco. Vichy kremy lub emulsje powinny przyjść z pomocą, zwłaszcza linia Vichy skóra wrażliwa. Nawet przy cerze przetłuszczającej się należy kupić krem lub inny preparat, który zagwarantuje ochronę przed chłodnym wiatrem i mrozem.

Masz uczucie, że podobne teksty rozjaśniają Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (https://uroczysko7stawow.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Sporo producentów kosmetyków wzbogaca swoje kosmetyki głęboko nawilżającą wodą termalną, m.in. marka La Roche Posay kremy na dzień i na noc – Grupa Allegro. Wiele sprawdzonych marek kosmetycznych posiada linię zimowych kosmetyków do cery wrażliwej, ponieważ wiele posiadaczek cery normalnej lub mieszanej w okresie zimowym ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to seria idealna dla tego typu osób, ponieważ seria ta posiada nie tylko produkty do stosowania na dzień, chroniące twarz i ręce przed niskimi temperaturami, lecz także preparaty odbudowujące skórę, kojące i regenerujące skórę podczas snu. Marka Vichy kremy na dzień i na noc również ma bardzo dobre, dlatego warto porównać ofertę obu tych linii. Zimowe nawilżanie skóry wrażliwej nie jest proste, ponieważ nawet często występujące komponenty kremów nawilżających mogą ją uczulać, ale linia „Vichy skóra wrażliwa” powinna sprawdzić się nawet u kobiet o wymagającej cerze. La Roche Posay kremy także produkuje z ograniczeniem składników podrażniających.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z serii La Roche Posay skóra wrażliwa trzeba wspomóc prawidłowym odżywianiem. Duża ilość płynów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko pomoże w poprawieniu odporności, lecz też wypłucze toksyny i wspomoże przemianę materii, co dla skóry także jest istotne. Do diety w chłodniejszych miesiącach warto dodać też produkty nawilżające i bogate w witaminy A i E –
Tags:  , , ,