Plusy stacjonarnych rowerków, krótka charakterystyka dostępnych w sklepach rodzajów i modeli.

Rowerowa jazda nie tylko jest dużą przyjemnością dla większości osób, ale może być także doskonałym sposobem na utrzymanie odpowiedniej formy. Przede wszystkim dostarcza ona odpowiedniej ilości ruchu, w czasie pedałowania można spalić sporo kalorii, no i będzie to ruch na powietrzu, jakiego tak bardzo większości osób brakuje.

Rower treningowy

Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety w naszym klimacie przez kilka miesięcy w roku nie ma specjalnie warunków do jazdy, duża część rowerzystów na okres zimy chowa rower i wraca do niego dopiero na wiosnę. Na szczęście jest bardzo dobry sposób na to, aby bez przerwy utrzymywać należytą formę, wystarczy tylko regularnie korzystać z rowerków treningowych. Są one obecnie podstawowym elementem wyposażenia większości siłowni i klubów fitness, ale wielu ludzi kupuje je również do swoich domów.

Rowery stacjonarne nie będą potrzebować dużej przestrzeni, są względnie tanie i pozwalają nawet na króciutkie treningi w czasie codziennego biegania. Nawet tak lubiana przez niejednego czynność jak oglądanie telewizji na rowerku będzie mieć zupełnie inny wymiar zdrowotny, niż leżąc z piwem na fotelu.

Oczywiście jak to z każdym takim sprzętem będzie, jest ich ogromna ilość odmian i modeli ( tutaj). Pierwszy podział jest ze względu na sposób jazdy.

Jeśli zaciekawiły Cię opisy zaprezentowane na naszej witrynie, to zapewne zajmą Cię także dalsze newsy, które opracowaliśmy w linku poniżej.

Najbardziej popularne są rowerki pionowe, w nich można siedzieć jak na normalnym rowerze będąc wyprostowanym, ich minusem będzie to że dość mocno mogą obciążać kręgosłup. Poziome rowerki nie mają tej wady, gdyż można w nich wygodnie usiąść, a pedały są wysunięte mocno do przodu, jednak będą one zajmować znacznie więcej miejsca niż wersje pionowe, z tego też powodu są rzadziej wybierane do domowego wykorzystania.

Ostatnim rodzajem rowerków są wersje spinningowe, mają one charakterystykę rowerów szosowych z mocno pochyloną do przodu sylwetką i doskonale będą się nadawać do intensywniejszych treningów. Kolejnym podziałem rowerów stacjonarnych firmy Kettler jest rodzaj mechanizmu oporu, tu przeważnie spotykanymi metodami są systemy mechaniczne, magnetyczne oraz najbardziej zaawansowane elektromagnetyczne, które się steruje przy pomocy mikroprocesora.