Dlaczego korzystnie zamieszkać we Wrocławiu? Co gwarantuje stolica Dolnego Śląska i jak się zmieniała przez lata?

Przez lata negatywnie się działo w stolicy Dolnego Śląska. W mieście, zniszczonym przez 2 Wojnę Światową, nie było widoków na przyszłość. Miasto niszczało, a wszystkie siły skupiono na odbudowie stolicy. Tak było przez cały okres realnego socjalizmu. Lata 90. również nie zwiastowały niczego dobrego. Do połowy lat 90.. nie było widać zmian.

zobacz więcej

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com

Niespodziewanie, największa tragedia od zakończenia wojny – powódź w dziewięćdziesiątym siódmym roku – przyniosła korzystne zmiany, jakie trwają do dzisiejszego dnia. Pamiętna powódź nie była oczywiście tylko kłopotem wrocławskim, ponieważ jego skutki były odczuwalne w całej południowej Polsce, a także na inne państwa, przykładowo, Czechy. Wrocław jednocześnie, z racji położenia nad Odrą, ucierpiał najbardziej z dużych ośrodków miejskich. Miasto, które nie prezentowało się zbyt ładnie z dnia na dzień zostało zalane. Zdjęcia zalanej stolicy Dolnego obiegły cały świat, zaniedbane miasto dotknął kolejny kataklizm. Jak się kolejno okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, jakie dotykały Wrocław w powojennej i najnowszej historii.

Dzięki funduszom na odbudowę Wrocław zaczął się konsekwentnie zmieniać.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom

Właściwe zarządzanie Konsulting TOC miastem i pieniędzmi przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, iż Wrocław w ciągu kilkunastu lat stał się wizytówką południowo-zachodniej części Polski. Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej interesujących miast w Polsce, dodatkowo, w wielu rankingach ustępuje tylko stolicy. Wrocław zyskał swój niepowtarzalny charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie.

W dzisiejszych czasach Wrocław to jeden z najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Choć niż demograficzny powoli daje o sobie znać, to we Wrocławiu jest jakby nieobecny – wielka liczba studentów to znak rozpoznawczy tego miasta. Co więcej, prężenie rozwija się rynek nieruchomości, ponieważ coraz więcej osób pragnie mieć nowe mieszkania Wrocław, a studenci – co oczywiste – własne lokum na czas studiowania. Popularne są szczególnie mieszkania jednopokojowe i mieszkania dwupokojowe. Wydaje się jednakże, iż wszystko co najlepsze dopiero przed Wrocławiem. Co prawda, organizacja Euro 2012 była sporym wyzwaniem, lecz już za rogiem czai się kolejne również prestiżowe wydarzenie – rok i 2016 i Wrocław czyli Europejska Stolica Kultury. To będzie kolejne potwierdzenie wyjątkowego skoku cywilizacyjnego Wrocławia i dowód na to, iż miasto jest doceniane na kolejnym froncie. Wszystko co najwspanialsze jeszcze przed Wrocławiem, przynajmniej trzeba mieć taką nadzieję!
Tags:  ,