Rowery są coraz bardziej popularne, szczególnie w miastach. Na jakiego rodzaju rowery zwrócić uwagę?

Rowery na nowo są bardzo popularne i bardzo dobrze, ponieważ jak najbardziej zyskuje na tym każdy z nas. Miasta są przyjemniejsze, a jednocześnie mniej zanieczyszczone. To z pewnością wpływa także na nasze zdrowie, bo jazda na rowerze jest niezbędna w zachowaniu najlepszej kondycji.

Tą popularność możemy dostrzec przede wszystkim w dużych miastach, gdyż coraz więcej osób, nie tylko młodych, wybiera rower zamiast samochodu. Wybiera wtedy, gdy jest tego rodzaju możliwość i nie trzeba od razu odpalać auta, ażeby podjechać tam, gdzie bez problemu i nadmiernego zmęczenia można jechać rowerem. Coraz bardziej naszą przestrzeń miejską zalewają rowery, są tworzone punkty w których jesteśmy w stanie wypożyczyć rower, w jakich znajdują się rowery miejskie męskie i damskie. To bardzo cieszy i nie jedynie to się dzieje, kiedy jest ciepło, gdyż ludzie potrafią korzystać z rowerów przez cały rok.

Źródło informacji:

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Co bardzo ciekawe, wraz z tą rowerową rewolucją pojawiają się nowe rodzaje rowerów, jakie swoim wyglądem upodabniają się do klasyki.

To świetnie, że masz chęć uzyskać więcej danych na ten temat. Wówczas przejdź na kolejną stronę, a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na wiele tematów.

Idealnym przykładem jest single speed – [odnośnik]. Jest to powrót do klasycznej idei roweru, jaki nie ma żadnych przerzutek. Jest to rower, który najbardziej sprawdza się w mieście, na niezbyt pofałdowanym terenie. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność +takich rowerów, a stało się to dzięki małej wadze oraz łatwości poruszania się na nich w każdym mieście.

Bardzo popularny jest też fixed gear (ostre koło), czyli rower bez wolnobiegu. W ostatnim czasie są coraz częściej wybierane. Nie jest to jednakże rower dla każdego, jest bardziej wymagający. Nie można przestać pedałować, rowerzysta więc musi bez przerwy kręcić korbą. Zapoznanie się z taką techniką jazdy wymaga kondycji iumiejętności panowania nad jednośladem w czasie bardzo szybkiej jazdy.