Wybieramy gry dla malucha. Nim podejmiesz decyzję zobacz nasze podpowiedzi

W różnych mediach od dawna można napotkać informacje o tym, jak to gry na komputer są okropne dla młodych ludzi. Warto napisać to wprost – to wierutna bzdura. Takie informacje są wyłącznie efektem złej woli dziennikarzy, którzy chcą zajmować widownię sensacyjnymi.

lego

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie myślący logicznie nie łykają sensacji o wywoływaniu agresji przez gry komputerowe. Zastanówmy się: czemu to produkcja na komputer ma wykazywać takie działanie, a nie na przykład nieraz dużo brutalniejsze produkcje z Hollywoodu? Czemu to gra wideo ma rzekomo zachęcać kogoś do zamordowania człowieka, a nie powieść policyjna z soczystymi opisami zabójstw? Następna sprawa – z jakiej przyczyny zabicie kogoś na monitorze komputera ma spowodować, że grającemu przyjdzie chętka na zabójstwo w niewirtualnym świecie? Wszakże jest całkowicie odwrotnie, brutalna gra na komputer potrafi rozładować nerwy!

I na koniec koronny argument – gry wideo to rzesze różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są duże – w sklepach można znaleźć zabawne Lego Władca Pierścieni dla maluchów, a obok GTA V, sprzedawaną wyłącznie ludziom powyżej osiemnastego roku życia. Analogicznie jak w przypadku oglądania filmów albo czytania lektur, najważniejsze jest dobranie pasującej pozycji. Gama jest ogromna.

Jeśli jesteś opiekunem dzieciaka, który lubi gry wideo, nie zapominaj, by zawsze kontrolować to, w co latorośl gra. Gry z przemocą nie są odpowiednie dla młodego, gdyż mogą spowodować koszmary senne i uczucie lęku.Mądrze jest wybrać się z maluchem do sklepu i obejrzeć produkty na sklepowych półkach. Wiedz, że gry wideo otrzymują różnorakie obostrzenia wiekowe, analogicznie jak filmy. Dlatego dla przedszkolaka najlepszym wyborem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś brutalna strzelanka.

Nie ociągaj się – czytaj artykuł (http://krainazabawek24.pl/category/marki-mega-bloks) na temat, który tu omówiliśmy. Więcej informacji odkryjesz w tekście dołączonym pod wskazanym linkiem.

W ofercie można spotkać dużo rozmaitych gier, które znakomicie pobudzają wyobraźnię i inteligencję dziecka, nie oddziałując jednocześnie krwią i pornografią.