Droga do własnego lokum prowadzi przez bank i markety budowlane.

Posiadanie własnegomieszkania stanowi cel niemal wszystkich młodych ludzi. Niestety dzisiaj droga prowadząca do spełnienia tego planu jest kręta i mocno wyboista. Dla znakomitej większości jedyną opcją na zdobycie upragnionego lokum jest kredyt bankowy. Człowiek, który postanowił w ten sposób zawalczyć o swoje cztery kąty powinien być gotowy na prawdziwy gąszcz kryteriów i restrykcji.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Samo składanie podania o kredyt jest poprzedzone miesiącamizmagań oraz kompletowania różnorodnych dokumentów, od potwierdzenia aktualnego zatrudnienia po deklaracje podatkowe z minionych lat. Dopiero po zgromadzeniu wszystkich dokumentów oraz paru spotkaniach z konsultantem finansowym bank rozpocznie procedurę weryfikacji złożonego podania i ocenę rzetelności wnioskodawcy. Pozytywna decyzja stanowi ukoronowanie wszystkich trudów petenta i rekompensuje mu cały powstały w związku z tym stres. Najważniejszą nagrodą dla osoby, której udało się pozyskać kredyt jest jednak świadomość posiadania własnego lokum i możliwość zagospodarowania go zgodnie ze swoją kreatywnością. Nawet w przypadku niewielkiego kawałka podłogi czeka na nas mnóstwo przyjemnych wyborów dotyczących jego wyposażenia i zagospodarowania powierzchni. Apartamenty w nowych blokach są przekazywane mieszkańcom w tak zwanym stanie deweloperskim. Znaczy to, że w kupionym lokalu mieszkalnym zastaniemy tylko nagie otynkowane ściany i wylewki podłogowe, kaloryfery, okna okna fasadowe i drzwi wejściowe. Jakikolwiek inny aspekt wyposażenia mieszkania leży w gestii jego nowego właściciela.

wydatki mieszkaniowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wprowadzeniem się do swoich czterech kątów każdy z nich będzie musiał rozwiązać masę niesamowicie ciężkich dylematów: wanna czy kabina prysznicowa, zasłony czy rolety, wykładzina czy panele, tapety czy kolor na ścianach. Prócz tego czeka ich jeszcze wybór mebli, dekoracji i dodatków. O skali problemu świadczy choćby łazienka. Planując jej wnętrze, powinniśmy rozpatrzyć kwestie takie, jak położenie rur, barwa kafelków, kształt kurków, właściwe meble łazienkowe, oświetlenie luster, a nawet wygląd podajnika na papier toaletowy.
Tags:  , ,