Jak wykonać profesjonalną prezentację a także ją dobrze przeprowadzić?

Prezentacja zawsze jest wspaniałym wsparciem dla osoby prezentującej różne materiały. Są także elementem, jaki zatrzymuje uwagę słuchaczy.
Jednakże kiepskie i nieciekawe prezentacje złożone jedynie z napisów mogą działać odwrotnie.

kuchnia

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
W jaki sposób zatem zacząć? Najpierw napisz sobie wszystko na karteczce nie zapominając o detalach. Zapoznaj się dokładnie z przekazem a później podziel materiał na niewielkie części, nadając każdej osobny tytuł. Zanim staniesz przed dużą grupą ludzi i rozpoczniesz prezentację, przećwicz ją przed lustrem oraz przed rodzicami albo znajomymi. Pamiętaj, że im więcej będziesz ćwiczyć tym pewniej będziesz się czuć przedstawiając swój materiał docelowej grupie. Stwórz swoją multimedialną prezentację. Nie zapomnij o dobraniu odpowiednich kolorów, wykresów, zdjęć a także pozostałych elementów, które podwyższą wartość twego materiału (możesz też dołożyć dźwięk).

prezentacje

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Miej na uwadze, iż twoja prezentacja (czytaj więcej) powinna być czytelna i zaprezentowana w taki sposób, by przedstawione przez ciebie dane dotarły do ogromnej ilości odbiorców. Każdy przyswaja sobie nowe treści na inny sposób, dlatego tak istotne są prócz słowa mówionego, słowo pisane, animacje, zdjęcia albo dźwięk. Nie przesadź jednak z efektami, by nie odciągnęły one uwagi adresatów od najważniejszych informacji, które masz im do przekazania. O ile masz takową możność przyszykuj wcześniej pomieszczenie, w jakim będzie odbywać się prezentacja.

Zatroszcz się, aby każdy z adresatów posiadał notes oraz cokolwiek do pisania. Można także rozłożyć informacje na temat przygotowanej prezentacji. Skontroluj również czy oświetlenie będzie należyte.