Jak zmieniła się moda damska przez 25 lat

Razem ze zmianą systemu po 89 roku i stabilizowaniem się sytuacji ekonomicznej rodacy postanowili nadrobić opóźnienia spowodowane minionym okresem. Proces ten przebiegał i ciągle przebiega wielotorowo. Rozpoczął się on już w 1988. Najszybsze i najgłębsze zmiany następowały na poziomie makroekonomicznym. Jak grzyby po deszczu pojawiały się niewielkie firmy i maleńkie jednoosobowe interesy. Po czasie z wielu z nich powstały największe dziś istniejące firmy.

Najnowsza kolekcja Reebok

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Znaczna poprawa poziomu bytowego Polaków i otwarcie na świat było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miejscowościach tworzono sale ćwiczeń z angielskiego nazywane fitness clubami. Jednocześnie z trendem sportowym sprzedawcy i wytwórcy odzieży dostosowali swój asortyment do zapotrzebowania.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to odwiedź www obóz wędrowny Sudety a tam czekają na Ciebie materiały godne uwagi. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony!

Na rynek weszły bluzy fitness dla kobiet, ogromna ilość dresów. Dzięki dostępowi do MTV i chęci naśladowania idoli piosenki popowej pokazały się męskie i bluzy damskie z kapturem.

Na ryneczkach w tzw. „szczękach” sprzedawano co popadnie – kiełbasę i wołowinę z półlegalnego uboju zaraz obok bielizny, prostych bluz damskich czy fig. Oczywiście zaczynały równocześnie powstawać ekskluzywne obiekty handlowe gdzie było można dostać drogie markowe produkty np. bluzy rozpinane, dresy męskie i damskie, bluzy damskie z kapturem czy bluzy fitness dla kobiet.

Na początku te miejsca były bardziej wystawami artykułów o których klient marzył. Z dzisiejszej perspektywy dziwne to były czasy, dość romantyczne ponieważ najważniejsze było to co się umie i jak bardzo człowiek jest elastyczny. Były to czasy ogromnej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, iż wszystko się zmieniło na lepsze i gdy człowiek czegoś bardzo chce to wszystko jest możliwe.

Moim zdaniem nie można było myśleć w inny sposób, ponieważ był to także okres cudów. W końcu niezbyt często w historii tej części Europy praktycznie bez rozlewu krwi zmienił się porządek świata uznawany dotąd za jedyny.

Tags:  , , ,