Jaka jest historia kung fu? Czy ta sztuka walki jest wciąż używana?

Każda sztuka walki jest przydatna w życiu. Istnieje bardzo dużo korzyści, które wiążą się ze znajomością danej techniki. Oczywiste, że najbardziej znana korzyść to możliwość obronienia siebie. Dzięki umiejętności wyprowadzania ciosów oraz obrony przed atakującym, możliwe jest podjęcie walki w każdej, również tej bardzo dramatycznej sytuacji. Są też oczywiście inne argumenty za.

kung fu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy o tym wie, a wielu zapomina, iż nauka danej sztuki walki to korzyść dla całego organizmu oraz ducha. Podczas nauki jakiejś sztuki walki przyswajamy także pewną filozofię życia, a ma to wpływ na lepsze radzenie sobie w życiu. Taką sztuką walki, która daje skuteczną obronę, a jednocześnie swego rodzaju sposób funkcjonowania, jest kung-fu. () W języku chińskim znaczy to posiadanie dużego poziomu umiejętności w określonej dziedzinie. Zbiorowym zaś określeniem wszelkich odmian chińskiej sztuki walki jest wushu.

Za pośrednictwem środków masowego przekazu doszło do jakiegoś nieporozumienia, które polega na nie używaniu pierwotnej nazwy oraz upowszechnieniu na świecie nazwy kung-fu na oznaczenie chińskich sztuk walki. Tak na prawdę nie jest całkowicie pewne, kto pierwszy opisał chińskie rodzaje walki, jako kung fu. To jednak określenie zostało przyjęte i obowiązuje w większości krajów, również w naszym. W latach siedemdziesiątych XX wieku kung-fu zrobiło się szalenie modne za sprawą filmów. Oczywiście sławę zyskał Bruce Lee i produkcje, jak Droga Smoka czy Wejście Smoka – JAROSŁAW BUĆ.

po treningu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com
Obok wielu filmów fabularnych stworzono również serial telewizyjny pod tytułem Kung-fu. Co interesujące w samych Chinach takie pojecie również zaczęło mieć więcej znaczeń. W późniejszym czasie ciężko było już oddzielić sztuki walki od sportów walki. Obecnie, chociaż to nazewnictwo nie jest całkowicie poprawne, funkcjonuje normalnie. Po prostu tak się przyjęło, więc nowe pojęcia wprowadzałyby jedynei niepotrzebny zamęt. Tym nazewnictwem posługują się także liczne szkoły, również w naszym kraju jak szkoła kung fu Warszawa.

Przejdź na kolejną stronę – tam oczekuje na Ciebie kompleksowy tekst (http://www.ckt-fitnessclub.pl/gimnastyka-kalistenika/) tego działu. Zrobiliśmy go dla Ciebie z radością.

Jednocześnie każdy profesjonalny nauczyciel tej sztuki walki wie, o co w tym chodzi, zna historię pojęcia, więc podczas ćwiczeń możemy poznawać coraz więcej interesujących opowieści na temat tej dyscypliny. Pozwoli nam to dobrze pojąć, nie jedynie same reguły, co filozofie będącą jej istotną częścią.

Tags:  , ,