Jakie są najcudowniejsze lokalizacje na aktywne spędzenie długiego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu Polaków najlepszy okres na pierwszy dłuższy wypoczynek. Jeśli pogoda nie zawiedzie, dobrze jest spędzić te kilka majowych dni na łonie natury, z dala od ruchliwego miasta i codziennych problemów. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Skoro mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie warto marnować zbyt wiele czasu w na trasie. Po drugie musimy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

mężczyzna na koniu w lesie

Źródło: flickr.com

Niestety coraz ciężej wybrać spokojne miejsce na weekendowy wypad za miasto.

Czujesz chęć na następne ciekawe posty? Nie czekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie wiele. Zatem naciśnij (https://hbgdansk.pl/) i ciesz się nowymi wątkami.

Większość popularnym miejscowości, takich jak Karpacz, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tej przyczyny należy udać się do mniej uczęszczanej miejscowości. Na przykład do spędzenia rodzinnego czasu w górach, nie musimy nikogo przekonywać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można pojechać choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar obfitujący w interesujące trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno szansę wybrania się na niedługą, za to ciekawą trasę wycieczkową.

Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – fantastyczny rejon dla wielbicieli jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada atrakcja nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy pięknych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych sfotografowania. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej oblegane rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować znacznie wcześniej.
Weekend majowy we dwoje (znajdź ofertę wakacyjną) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają wolnego w tym czasie, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach turystycznych. Rekomendujemy zwłaszcza bogaty w atrakcje weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc ceny dojazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by poznać wszystkie uroki tego niezwykłego miasta.