Jakie wybrać oświetlenie, aby było dla nas odpowiednie? O jakiego typu kwestiach trzeba wiedzieć?

Wspaniałe wnętrze to nie tylko meble, które długo wybieramy, ściany, które pięknie malujemy czy wymuskana podłoga. To także odpowiednio dopasowane oświetlenie. Odpowiednio rozmieszczone lampy o właściwej mocy i barwie światła mogą spowodować, że każdy z pokoi będzie prezentował się wspaniale. I nie ma znaczenia czy celujemy w oświetlenie nowoczesne czy bardziej tradycyjne.

nowoczesna lampa kryształowa

Autor: Spot Light
Źródło: Spot Light

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie oświetlenie do stylu danego mieszkania (). Osoby, jakie przeprowadzają remont w domu już od początku muszą rozplanować przestrzeń oraz zająć się doprowadzeniem kabli pod oświetlenie główne, a także do kontaktów, koniecznych do zasilenie lamp – umieszczonych na stołach i podłogowych.

Spójrz na stronę i prześledź wpis, który zapewne totalnie Cię wciągnie, gdyż dane tam umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Rozmieszczenie punktów światła musi być poprzedzone odpowiednim rozplanowaniem każdego z elementów pokoju. Musimy w związku z tym zastanowić, gdzie będzie potrzeba mocniejszego oświetlenia, na przykład w kuchni, to znaczy tam gdzie przygotowujemy jedzenie. Świetnie sprawdzą się w takim miejscu kinkiety, jakie rzucają mniej intensywne światło. W miejscach, gdzie niemożliwe jest zamontowanie podłogowych czy stołowych lamp, należy postawić lampki nocne blisko łóżka. Nie należy jednocześnie zapominać o dzieciach, to znaczy lampki muszą zostać w ten sposób ustawione, żeby umożliwić dzieciom łatwe zapalenie światła, jeśli się w ciemności czegoś wystraszy. Lampy wybierajmy pod kątem własnego gustu.

nowoczesne oświetlenie

Autor: INTERNITY
Źródło: INTERNITY

Nie podążajmy zawsze za modą. W taki sposób będziemy cieszyć się wymyślonym przez nas wystrojem dłużej, a nie do czasu pojawienia się nowej mody. Jeśli więc lubimy nowoczesność, a jest trend, aby kupować rzeczy tradycyjne, to zakupmy lampę, jaka nam się podoba, dajmy na to lampy kryształowe nowoczesne (zobacz więcej). Kiedy planujemy przestrzeń nie powinniśmy ograniczać się jedynie do jednego pojedynczego światła. Zależnie od pory dnia, humoru czy innych działań, posiadamy przecież różne potrzeby. Kiedy przychodzą do nas goście chcemy oświetlić cały pokój, lecz jak czytamy książkę nie ma takiej konieczności – wystarczy lampa przy kanapie albo fotelu. Zaś przy romantycznej kolacji z winem najbardziej odpowiednie będzie światło lamp stołowych z abażurem. W taki sam sposób pomyśleć trzeba o innych pomieszczeniach, tym bardziej o łazience, gdzie światło ma duże znaczenie. Dodajmy tam ładne lampy, jak żyrandole łazienkowe ().