Jakim sposobem wybierać torby medyczne – praktyczne wskazówki

Torby medyczne zaliczają się do rzeczy niezbędnych w działalności dużej liczby ludzi powiązanych z usługami medycznymi. Są one pomocą zarówno lekarzom w szpitalu, ratownikom pogotowia czy pielęgniarzom jak i weterynarzom. Mimo to, nieraz nawet i najbardziej ergonomiczna torba medyczna może nie wystarczyć.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla całego grona ludzi trudniących się ratownictwem medycznym nieodzowne okazują się gadżety takie jak plecaki ratownicze, podręczne apteczki, ampularia, nosze materiałowe i inne produkty. Decydując się na wybór torby (np: lub plecaka nie trzeba się kierować jedynie ceną produktu. Ważnymi kryteriami są:

• Funkcjonalność. Należy wypróbować, jak torba radzi sobie w praktyce. Czy ma dostatecznie dużo przegród i komór? Jeśli potrzebujemy jakichś specjalnych skrytek na niekonwencjonalne przyrządy, warto sprawdzić, czy mieszczą się one do stosownych przegród.

• Rozmiar. Dobrze jest dobrać torbę zależnie od swoich preferencji, tak, aby później nie żałować, że nie wszystko się w niej mieści. Może zaistnieć także sytuacja przeciwna, w której okazuje się, że torba jest za wielka i daremnie nosimy jej ciężar podczas gdy lepiej by było, gdyby miała o wiele mniejszą pojemność.

• Jakość. Zweryfikujemy ją już przy pierwszym kontakcie z wyrobem. Jeżeli torbę wygodnie trzyma się w rękach lub nosi przewieszoną przez ramię, znaczy to odpowiedni krój i staranne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu włożyć do torby cięższe rzeczy tak, jakbyśmy to uczynili w rzeczywistości.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Przypatrzmy się uważnie z czego zrobiona jest torba. Rodzimi producenci akcesoriów medycznych używają elementów najwyższej klasy, takich jak Cordura czy wytrzymały Nylon 400D. Ze względu na to torba będzie usługiwać nam przez długi okres czasu pomimo ciężkich warunków pogodowych i środowiskowych.

• Wytrzymałość. Ten atrybut łączy się wprost z wyżej wspomnianymi. Świetna jakość, staranne wykonanie i najwyższej klasy materiały to pewność wytrzymałości.

Omawiana problematyka jest dla pewnych osób dość kontrowersyjna. Jeśli chcesz poznać inne recenzje na omawiane tu zagadnienie, to zobacz więcej w treści (http://www.robak.konin.pl/).

Jednak gdyby naszej torbie przydarzyłaby się usterka niespowodowana naszym niewłaściwym użytkowaniem, producenci proponują 24 miesiące gwarancji na swoje wyroby.