Komputerowe gry to nie samo zło

Twe dziecko kocha gry komputerowe? To wspaniale. Granie nie jedynie nie oszałamia, lecz doskonale kształtuje mózg.
Komputerowe gry to nie wyłącznie zło. Na odwrót, mają pożądany wpływ na bystrość a także zdolności maluchów, czego dowodzi coraz to większa ilość testów.

rap
Gry nie tylko kształtują spostrzegawczość, uczą myślenia strategicznego i przestrzennego, ale także wpływają na rozwój mózgu, powodując, że mały gracz umie wykonywać kilka zadań równocześnie. Do chwili obecnej rodziciele byli w większości wypadków trwożeni. Kupcie maluchowi PlayStation, a za moment będziecie mieli na głowie drażliwego nerwicowca, dajcie mu dostęp do kompa z grami, wyrośnie szaleniec. Nic zadziwiającego, iż z obawą spoglądamy na to, jak nasze paroletnie już maluchy rozpoczynają grać w Wiejskie Życie bądź w strzelanki.
regały w sklepie

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
randki

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście obecnie okazuje się, że to nie do końca prawda. Gry przeglądarkowe mają pozytywny wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieci, co udowadnia coraz więcej badań. Pewnym z najszybciej spostrzeganych skutków grania będzie usprawnienie wyobraźni przestrzennej i synchronizacji ruchowo-wzrokowej, zatem zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu.

Jeśli jesteś zdania, że musisz odnaleźć podobne materiały, to przeczytaj wskazówki z witryny (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-korfu) – to nieco inny punkt widzenia, ale też jest warty polecenia.

U graczy świetnie rozwija się także wyobraźnia i zdolność do nierutynowego myślenia.

wygląda więc na to, iż w toku grania mózg nie tylko się nie „leni”, jak do tego czasu zwykliśmy sądzić, lecz wręcz przeciwnie – gry przeglądarkowe to dla niego coś jak turbodoładowanie, powodujące, iż mózg wchodzi na wysokie obroty. Poniektórzy badacze są wręcz przekonani, że ciągły kontakt z nowymi technologiami gwałtownie intensyfikuje możliwości przetwarzania informacji przez mózg.