Kupujemy lepszy laptop. Na co zwrócić uwagę

Wybór komputerów dla twojej firmy to poważna decyzja. Właściwy wybór sprzętu decyduje o jakości oraz szybkości pracy organizacji. No i naturalnie może mieć poważne skutki dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co kierować uwagę kupując komputer.

Laptop czy stacjonarny? Jak duży dysk twardy? Ile pamięci oraz jaki monitor? Dobór laptopa może nastręczyć dużo problemów. Warto się porządnie zastanowić za co warto dopłacić, z kolei za co nie trzeba przepłacać. Nadwyżka funkcji oraz gadżetów mogą spowodować, iż nabędziemy drogi laptop ponad nasze wymogi. Przesadna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniać naszych oczekiwań w szczególności, iż to zakup na kilka lat. Z tej przyczyny przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą zostać dobrane do zadań jakie realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do prostych zadań biurowych.

Naczelne pytanie: notebook, czy stacjonarny? W minionych latach sprzedaż sprzedaż laptopów piaseczno laptopów przekroczyła zdecydowanie sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik firmy może dzięki temu realizować swoje zadania w mieszkaniu albo w delegacji. Prócz tego notebook zabiera na pewno mniej przestrzeni. Ma też swe ograniczenia. Praca przy laptopie jest w wyższym stopniu męcząca. Nagminniej ulega awariom, posiada mniejszą żywotność, z kolei wymiana części na nowsze jest o wiele droższa. Z kolei stacjonarny komputer, taki, jak modele do pracy nad grafiką, umożliwia większy komfort pracy i łatwiej poddaje się aktualizacji.

sklep internetowy PCStore.pl

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy komputer nie jest przeznaczony do prac graficznych nie ma powodu wydawać zbytnio dużo pieniędzy na monitor o wielkiej przekątnej a także dużej rozdzielczości. W wypadku laptopa wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić przekątną 19 cali. Procesor to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym bardziej wydajny komputer. Jednakże nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy tworzyć zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard dziś to procesor dwurdzeniowy . Kiedy chodzi o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymagania stawiane komputerom szybko się zmieniają, więc pamięci nigdy za dużo. Jednakże oczywiście też nie trzeba przesadzać. Rozsądny standard obecnie to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Naturalnie można komputer zamówić zdalnie wbijając w wyszukiwarkę hasło: komputery sklep internetowy.