Pragniesz posiadać mięśnie jak najlepszy kulturysta? Miej na uwadze, że aby to zrealizować czeka cię sporo pracy

Jak jesteś młody i myślisz, co możesz zrobić, ażeby prezentować się jak bohaterowie filmów akcji, to powinieneś wiedzieć, iż czeka cię sporo pracy. Nie wystarczy skorygować diety i pomachać ciężarkami do oporu, gdyż to pewnie niczym pozytywnym się nie skończy. Nie dość, iż za bardzo nie będziesz widział wyników, to jednocześnie możesz szybko się zniechęcić. Jak pragniesz właściwie polepszyć sylwetkę, to powinieneś na początek przygotować swoje ciało do treningu oporowego.

umięsniony facet

Źródło: flickr.com
Początkowo istotna uwaga: jak nigdy nie ćwiczyłeś siłowo, to nie oczekuj, że twoje mięśnie oraz stawy będą działały bez zarzutu i dadzą radę ze znacznymi obciążeniami. Tak naprawdę uświadom sobie, że ciało człowieka to rzeczywiście złożony twór. Nawet jak skupimy się tylko na układzie mięśniowym, to w takim obszarze odnajdziemy wiele zależności. Nierównomierna rozbudowa mięśni może grozić licznymi dysproporcjami twojej postawy.

Np., słabe mięśnie brzucha oraz mocniejsze klatki piersiowej mogą spowodować wady postawy. Nieprzestrzeganie zaleceń skończy się źle, utrwaleniem, więc w przyszłości możesz mieć wiele kłopotów. Jaki więc jest najlepszy trening (zobacz sprawdź to) dla początkujących? Na początek powinno się zajrzeć na Buduj Masę. W planie treningowym musisz uwzględnić wszelkie partie mięśniowe. By przeprowadzić tego rodzaju trening musisz pamiętać o minimum przygotowań, również w domowych warunkach. Początkowo niezbędny będzie drążek żeby się podciągać, dwie puste butelki pięciolitrowe po wodzie mineralnej. Będą konieczne również dwa stabilne krzesła i trochę wolnego miejsca w pokoju. Nie zapominaj o rozgrzewce. Powinna wyglądać niemal tak samo jak na szkolnych zajęciach wychowania fizycznego. Istotne jest zachowanie właściwej kolejności.

Nikt nie powinien mieć z tym problemu. Trening musi stopniowo pobudzić mięśnie, tak więc najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie trening obwodowy. Polega on na wykonaniu ćwiczeń jedno po drugim. Zależnie od zaawansowania tego typu zestaw ćwiczeń po odpoczynku musisz zrobić ponownie, nawet do 4-5 razy. Na zakończenie każdego treningu nie zapominaj, ażeby wykonać streching, co oznacza rozciąganie. Jest to konieczne dla uspokojenia organizmu po treningu, powoduje także powiększenie zakresu ruchomości w stawach, wzmacnia ścięgna, polepsza ukrwienie mięśni. To wszystko wpływa na bardziej błyskawiczną regenerację oraz rozluźnienie.