Przełączniki silnikowe poświęcone do jednoczenia, również zabezpieczenia obwodów

Występują zakłócenia stanu pracy silników elektrycznych, w trakcie których przepływający w nich prąd może dosięgać wartość znacznie większą od znamionowej.

Każdy silnik elektryczny ma swoje graniczne parametry pracy. Przekroczenie takich parametrów doprowadza do zniszczenia napędu, oraz może doprowadzić do uszkodzenia układu sterowania. Zakłócenia zdołają wypływać z defektu motoru także z warunków ich pracy.
grzejniki dekoracyjne

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłączniki silnikowe są częściami do scalania, ochrony i oddzielania obwodów prądowych szczególnie obciążeń z motorami. Równocześnie chronią owe motory przed zniszczeniem w następstwie zastopowanego rozruchu, przeciążenia, zwarcia i ubytku jednej fazy w sieciach trójfazowych. Posiadają one termiczny wyzwalacz do zabezpieczenia uzwojenia motoru i wyzwalacz elektromagnetyczny. Wyzwalacze są poza tym czułe na zanikanie fazy, także odpowiadają gdy temperatury obwodu jest za wielka. Kontrola faz jest znacząca ponieważ nieraz zdarza się że po zaniku zasilania zakład energetyczny załącza na początku tylko dwie fazy zasilania co może być przyczyną awarii – patrz.
Dzięki stosowaniu przełącznika silnikowego ochraniamy nie tylko napęd, ale również stycznik, a na skutek sporej odporności na zwarcia nie musimy zakładać bezpieczników pojedynczych trajektorii napędowych.

Czy masz ochotę może dostać link do strony małe stoliki kawowe, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Sądzimy, że spodoba Ci się nasz serwis.

Toteż trzeba pamiętać o montowaniu wyłączników silnikowych przed stycznikiem, zapobiega to spaleniu stycznika w przypadku zwarcia – sprawdź te wyłączniki silnikowe.

Przełączniki silnikowe są to łączniki poświęcone do scalania, oraz zabezpieczenia obszarów, które w razie przeciążenia odłączają obwód od motoru.
Tags:  , , , ,