Stolarski niezbędnik czyli co będzie przydatne w czasie urządzania typowego stolarskiego warsztatu.

Wielu ludzi chętnie w wolnym czasie lubi majsterkować w swoim warsztacie czy garażu. Jednak aby rzeczywiście było to przyjemnością i frajdą, to pomyśleć należy o odpowiednim urządzeniu swojego warsztatu. Skompletowanie całości zapewne będzie trochę kosztować, ale jeśli zakupi się sprzęty dobre jakościowo, to powinny one służyć przez wiele długich lat.

deska

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Akurat w przypadku narzędzi nie warto oszczędzać, bo może się okazać, że coś się będzie musiało kupować dwa razy. Zależnie od preferencji i zainteresowań majsterkowicza zestawy narzędzi pewnie się będą różniły. Zupełnie czego innego będzie bowiem potrzebował amatorski stolarz, a innego wyposażenia ktoś, kto raczej chętniej będzie pracował przy metalu. Jeżeli będzie chodzić o narzędzia do drewna, to podstawą tu będą różne odmiany pił. Przy ich pomocy da się ciąć deski i formować elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną większą, z napędem elektrycznym, i parę ręcznych. Bardziej doświadczeni stolarze mogą też pomyśleć o tokarce i frezarce do drewna, przy ich pomocy można będzie tworzyć bardzo zaawansowane kształty. Kolejną narzędziową grupę stanowią najróżniejsze dłuta i pilniki. Za ich pomocą można będzie w ręczny sposób obrabiać drewno, i dostosowywać jego kształt do oczekiwań. Bardzo przydatna również będzie wiertarka, akurat ona przyda się zapewne w praktycznie każdym z warsztatów, nie tylko stolarskim. Przy obrabianiu dużych elementów może się także przydać ostra siekiera, choć wielu stolarzy bardzo dobrze sobie radzi bez niej.

Zobacz ofertę: sklep.bufmax.pl.

młotek

Autor: Todd McCann
Źródło: http://www.flickr.com
Z większych narzędzi to będzie wszystko, pozostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Młotki, miarki, kombinerki i ściski także powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, tak samo jak różne odmiany śrubokrętów. Warto się także zaopatrzyć w elementy do łączenia, tu można kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, może się także przydać dobry klej do drewna i kołki drewniane łączeniowe. W wielu przypadkach pomocne mogą być także inne nietypowe akcesoria i przedmioty, takie jak przykładowo pręty nierdzewne.