Poszukujesz mieszkania w Poznaniu? Warto zwracać największą uwagę na te kwestie!

Szukanie nowego mieszkania bez wątpliwości nie jest proste – wie o tym świetnie praktycznie każdy, kto co najmniej raz staną przed tego rodzaju zadaniem. Na zakup takiego mieszkania trzeba zazwyczaj wydać naprawdę sporo pieniędzy – zwykle są to oszczędności naszego życia lub wziąć naprawdę spory kredyt.

Dlatego też zwykle boimy się inwestować w nowe mieszkanie i powierzyć właściwie wszystkie nasze pieniądze jednemu deweloperowi. Jeżeli decyzja o zakupie nowego mieszkania (polecane nowe inwestycje mieszkaniowe w Toruniu) jeszcze przed Tobą, z pewnością powinieneś zapoznać się z tym artykułem – wskazujemy w nim, czego konkretnie powinieneś się obawiać i na co zwracać największą uwagę.

Rynek pierwotny czy wtórny
usterki

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą sprawą jest wybór, czy chcesz kupić mieszkanko na rynku wtórnym czy prosto od dewelopera. Zazwyczaj wszystko zależy od różnic w cenie, które w poszczególnych miejscach przedstawiają się różnie – przykładowo takie jak mieszkania Poznań rynek pierwotny proponuje, zwykle są w porównywalnych cenach jak mieszkanka kupowane bezpośrednio od dewelopera W podobnej sytuacji lepiej będzie zdecydowanie zainwestować w nowe mieszkania – chyba że szczególnie zależy nam na przykład na czasie – w takich sytuacjach kupno mieszkania z rynku wtórnego bez wątpliwości będzie lepszym wyborem. Zazwyczaj mieszkania Poznań rynek pierwotny oferuje z dość odległymi terminami odbioru gotowego mieszkania.
Deklaracje deweloperów
mieszkania poznań rynek pierwotny

Źródło: pixabay
Zanim zawrzesz umowę z deweloperem, z pewnością powinieneś dać ją jakiemuś prawnikowi do przeczytania. On będzie w stanie powiedzieć Ci, czy kontrakt nie zawiera żadnych kruczków prawnych, a jednocześnie czy nie należy w nim zmienić pewnych zapisów. Na dodatek zwracaj baczną uwagę na postanowienia dotyczące konkretnych materiałów, które mają być użyte przez dewelopera do wybudowania bloku i wykończenia Twego mieszkania – w czasie budowy powinieneś od czasu do czasu wpadać tam ze znajomym fachowcem, który pomoże Ci stwierdzić, czy deweloper porządnie wywiązuje się ze swych deklaracji.

Tak samo w czasie odbioru mieszkania musisz zjawić się na budynku z fachowcem – dzięki niemu od razu będziesz mógł zgłaszać ewentualne nieprawidłowości, a deweloper równocześnie od razu będzie mógł się do nich w pewien sposób odnieść. To na pewno znacząco skróci czas odbioru końcowego mieszkania i bez wątpliwości zaoszczędzi Ci wiele nerwów.