Wybór sprzętu do siłowni domowej

Kto nie chciałby posiadać własnej siłowni w mieszkaniu, oczywiście nie mówimy o kompleksowym wyposażeniu siłowni, gdyż prawdopodobnie nie starczyło by nam miejsca, a jedynie o kilku najważniejszych urządzeniach budujących najważniejsze grupy mięśni.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Gary Bembridge
Źródło: http://www.flickr.com

Ćwiczenia na sprzęcie w zaciszu własnego domu czy tez większego mieszkania są coraz bardziej popularne w śród zwykłych zjadaczy chleba. Chcąc rozwijać najistotniejsze mięśnie nie musimy wydawać miesięcznie po ok 150 zł za karnet.

Wystarczy że, odwiedzimy sklep sportowy, który oferuje dużą ilość dobrej jakości sprzętu do ćwiczeń. Siedzący tryb życia powoduje, iż coraz większa liczba osób ma problemy z nogami. Aby to zmienić i dbać o zdrowie koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt fitness. Do codziennych efektywnych ćwiczeń, które nie będą zajmowały nam dużo czasu doskonale nadaje się stepper.

Najprostszy stepper to małe urządzenie w cenie do 200 zł, które zmieści się prawie pod każdym łóżkiem. Banalna konstrukcja tego urządzenia stawia, iż każdy może na nim ćwiczyć. Stepper bardzo dobrze działa na dolne grupy mięśni wzmacniając kolana oraz stawy. Dla osób, które lubią biegać, idealna będzie bieżnia. Jeżeli pogoda nie pozwala na bieganie, bieżnia jest doskonałym alternatywnym wyjściem na zachowanie dobrej kondycji przez cały rok.

Bieganie rozwija bardzo dużo różnych grup mięśni, dlatego dla obecnego niezdrowego trybu życia bieżnia i stepper to bardzo dobre rozwiązania. Niestety aby móc cieszyć się z posiadania bieżni należy wydać dużo więcej niż 200 zł, urządzenie to wymaga także znacznie więcej miejsca.Robiąc zakupy w sklepie możemy mieć sprzęt bardzo przypominający profesjonalne wyposażenie siłowni – wszystko zależy od grubości naszego portfela.

Oprócz sprzętu do ćwiczeń w sklepie kupimy również odżywki wspomagające nasze wysiłki na stepperze, oraz jakże przydatny na wakacyjne wyprawy sprzęt turystyczny. Pamiętając o tym że, sport (zorganizowane wyjazdy na mecze) to zdrowie opłaca się wydać kilka stówek na doskonałej jakości sprzęt, na którym z powodzeniem będziemy ćwiczyć przez kilka lat.