Wyprawka dla maleństwa. Kiedy zacząć?

Czas ciąży to okres, w którym można spokojnie kompletować wyprawkę dla maleństwa. Nie ma co z tym zwlekać i odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że brzuszek z miesiąca na miesiąc robi się coraz większy, a co się z tym wiąże, nasz organizm staje się coraz to bardziej obciążony.

Nocnik

Autor: Keith Rowley
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno prościej będzie nam śmigać po sklepach, gdy brzuszek jest jeszcze mały, czujemy się dobrze, nie męczymy się zbyt prędko, nie puchną nam nogi. Poza tym koszta, mające związek z pojawieniem się maluszka na świecie, nie należą do najmniejszych więc warto rozłożyć je w czasie. Co prawda nie musimy kupować wszystkiego od razu, bo po co nam przykładowo huśtawka bądź nocnik dla dziecka (), ale pomimo to podstawowych wydatków i tak jest sporo, a wybór jest ogromny, zatem warto przygotować się do tego wcześniej.

Nie daj się ponieść zakupowemu wariactwu. Zasada numer 1 brzmi: Kieruj się rozsądkiem oraz uzbrój się w silną wolę przed wkroczeniem do sklepu Ekspozycje z akcesoriami jak też ubrankami dla dzidziusiów są tak piękne, że istotnie trudno się im oprzeć oraz przejść blisko nich obojętnie. Wybierając garderobę dla noworodka, kieruj się przede wszystkim wygodą. Nie nabywaj ubranek ze względu na ich atrakcyjny wygląd, bowiem nie wszystko złoto, co się błyszczy.

Ubrania powinny być wykonane z naturalnych, miękkich tkanin dobrej jakości, wykańczanych delikatnym szwem. Możesz od razu nie uwzględnić ubranek z guzikami przy szyi. Odpadają również te z napami na pleckach, gdyż są niewygodne. Wybieraj te, które posiadają zatrzaski w kroku, ponieważ znacznie upraszczają oraz przyspieszają one przewijanie bez potrzeby całkowitego rozbierania maleństwa. Do najwygodniejszych, zarówno dla noworodka, jak i dla rodziców, należą pajacyki rozpinane z przodu na całej długości.

Wyprawka dla maleństwa uzależniona jest również od pory roku, w której przychodzi on na świat, gdyż maluszek urodzony latem nie będzie potrzebował ciepłych koców, kombinezonów albo ciepłych czapeczek. Nie nabywaj zbyt wielu ubranek w najmniejszym rozmiarze. Dzidziuś rośnie błyskawicznie i niektórych z nich możesz nie zdążyć mu założyć ani razu. Najlepiej zastanowić się, jakie przedmioty jak też akcesoria będą faktycznie koniecznie. Na pewno będzie to głęboki wózeczek. Najlepiej sprawdzą się wózki (Linde – wózek elektryczny) klasyczne – -> kliknij.