Żaden człowiek nie może wyobrazić sobie, żeby dało się przeżyć bez wody

Każdy jest świadom tego, że bez wody umieramy dosyć szybko. Nie tylko ludzie, ale także zwierzęta i rośliny — całe życie na naszej planecie.
woda daje życie.

sprzęty do siłowni

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Tak w skrócie da się zdefiniować tę substancję. Jest tak banalna w swojej budowie (składa się wyłącznie z tlenku wodoru), a bez niej niczego by nie było.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj revlon be fabulous.

Jeśli mówimy o wodzie, to trzeba wspomnieć o dwóch sprawach — po pierwsze trzeba nauczyć się (i nasze brzdące), żeby wodę oszczędzać, a po drugie, wodę trzeba filtrować. Pierwsza sprawa jest pewnie jasna dla każdego. Na świecie jest wiele regionów, gdzie ludzie nie mają dostępu do wody pitnej (przykładowo w Afryce). I w Europie coraz częściej mówi się o tym, że jeśli nie nauczymy się rozsądnie korzystać z wody, to może jej w końcu zabraknąć. Druga kwestia może niektórych zaskakiwać. Chodzi o to, by każdy w domu posiadał założony pod kranem filtr. Kiedyś wodę wlewało się do dzbanków. Dziś nie jest to już potrzebne. Możemy zamontować specjalne urządzenie pod zlewem. Wtedy nikt go nie zobaczy, a my bez obaw będziemy w stanie pić wodę wprost z kranu. Najlepiej, aby urządzenie miało kilka filtrów. Jeden z nich powinien być z wkładem węglowym. Na początku musi nastąpić oczyszczenie wody z osadów mechanicznych oraz metali ciężkich. Następny etap to zatrzymanie drobniutkich mikronów (przykładowo bakterii E-coli).

Na koniec będą usunięte związki toksyczne takie jak chociażby ołów. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie powinniśmy oszczędzać, zatem najlepiej będzie mieć filtr.
Tags:  , , , ,