Czym jest trening obwodowy i który trening nóg wybrać na masie ?

Trening obwodowy otacza multum rozmaitych ćwiczeń, jakie są wykonywane jedno po drugim. Trening obwodowy polega na wykonywaniu paru ćwiczeń przez krótki czas, przykładowo po 5 minut każde. Takie ćwiczenia wybornie oddziałują na sylwetkę i niewątpliwie pomogą nam osiągnąć wyznaczony cel, mało tego spowodują, że ćwiczenia nie będą dla nas jednostajne. Jeśli należymy do postaci, jakie śmigle nudzą się trenowaniami, to trening obwodowy na pewno będzie dla nas odpowiedni.

trening obwodowy

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Trening obwodowy wskazane jest podzielić na serię, przykładowo jeśli ćwiczymy na siłowni, to 5 minut możemy poćwiczyć na rowerku stacjonarnym, kolejne 5 na bieżni, natomiast kolejne 5 na przykład na maszynie eliptycznej. Całość powtórzmy przykładowo 3 razy. Wówczas okaże się, iż łącznie nasz trening zajął 45 minut i wcale nie był nudny albo nużący. Taki trening jest też wyśmienity dla osób, które posiadają marną motywację lub migiem się męczą. Dzięki treningowi obwodowemu na pewno nabierzesz więcej sił, zaś każdy dodatkowy trening będzie dla Ciebie prostszy. Trening obwodowy możemy też realizować w domu, w Necie odszukamy wiele różnorodnych pomysłów na ćwiczenia treningu obwodowego. Nie musimy wcale iść na siłownię ani mieć specjalistycznych maszyn, by realizować trening (zobacz poznaj szczegóły) obwodowy. Jeśli więc nie wiesz, w jaki sposób zacząć trenować i jak odkryć motywację – zdecyduj się na trening obwodowy. Jeśli chcesz wzmocnić nogi, poszerzyć je albo podnieść pośladki, to na pewno zainteresuje Cię właściwy trening nóg – Treningi nóg możemy robić na siłowni, gdyż tam mamy dostęp do wielu fachowych maszyn, jakie pomogą nam powiększyć nogi.

trening nóg

Źródło: pixabay.com

Aczkolwiek we własnym domu również można perfekcyjnie ćwiczyć nogi, co więcej nie musisz wcale wkładać w drogi, specjalistyczny sprzęt. Do treningu nóg bezsprzecznie użyteczne okażą się sztangi i obciążenia, jakie można wykorzystać do przysiadów z obciążeniem. Już same przysiady dają ogromnie wielkie i dość rychłe wyniki, niemniej jeżeli będziemy używać specjalne obciążenie do treningu nóg, to wyniki pewnie będą jeszcze lepsze. Poza tym na nogi świetnie działają wymachy, wykopy bądź unoszenie bioder.