Gazetki reklamowe znanych marketów, jako ułatwienie zakupów.

Jadąc na zakupy, czymś oczywistym jest zrobienie listy produktów niezbędnych w codziennym użytku oraz takich, które w danej chwili musimy mieć. Wszelkie aktualności i dodatkowo promocje jakie dany sklep oferuje ilustrują gazetki reklamowe. Kolorowe, proste i szybkie do przeczytania skupiają na sobie uwagę każdego odbiorcy. Robione są przez wszelkie sieci sklepów, istnieje zarówno intermarche gazetka promocyjna, jak i OBI, JYSK czy Auschan.

market

Artykuły impulsowe to jedna z wielu odmian marketingu używana przez sieci handlowe. Gazetki reklamowe cieszą się wśród nich wielką sławą, a to nic innego jak druk informacyjny, przeznaczony do szybkiego rozpowszechniania, z reguły w formie cienkiej książki z ogromną liczbą dużych obrazków. Informuje odpowiednią osobę o wydarzeniach, jakie w bliskim czasie odbędą się w danym sklepie np. rocznica urodzin sklepu, czy też po prostu promocja (zobacz również promocje w sklepie internetowym) na dany wyrób (oferta dla Warszawy: ).

Są one bezpłatne, rozpowszechniane przez umyślnie wynajęte do tego osoby, które rozprzestrzeniają je na ulicy, dostarczają je do skrzynek pocztowych czy też wykładają w miejscach publicznych. Pewne sklepy ogłaszają je również na stronach internetowych np. wpisując w wyszukiwarkę intermarche gazetka promocyjna, jesteśmy w stanie zobaczyć najświeższą ofertę promocyjną tegoż sklepu (sprawdź tu promo-food.pl/). Co więcej zapoznać się z nadciągającymi wydarzeniami czy też porami otwarcia konkretnego sklepu. Taki tryb broszury jest znakomity i bardzo znany, bo w zasadzie dociera do osób które np. nie mają dostępu do Internetu bądź do takich, które żyją na peryferiach miasta i wycieczka do większego supermarketu planowana jest szczegółowo i z wyprzedzeniem.

Tego rodzaju reklama staje się powszechnie znana i tolerowana przez całe społeczeństwo, tak samo ludzi zamieszkujących w centrach miejscowości jak i tych, którzy zasiedlają jego peryferia. Istnieją obywatele, którzy wręcz wyczekują na kolejne gazetki, by przez to móc zaplanować zakupy. Jest to niezmiernie skuteczny podstęp marketingowy, dlatego też tak często się z niego korzysta.